ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


התיאוריה של הכול

מדעים --> פיזיקה
מחבר: סטיבן הוקינג
הוצאה: אופוס
שנת ההוצאה: 2010
סוג כריכה: רכה


סטיבן הוקינג נחשב ברבים כאחד המוחות הדגולים בעולם: פיזיקאי תיאורטי מבריק, שעבודתו סייעה לשנות את המודלים של היקום ולהגדיר מחדש מה יש בו. דמיינו שאתם יושבים בחדר ומקשיבים להוקינג דן בהישגים אלה וממקם אותם בהקשר היסטורי. זה כמו להקשיב לכריסטופר קולומבוס מדבר על העולם החדש.

הוקינג מציג סדרה של שבע הרצאות – העוסקות בכל נושא החל במפץ הגדול דרך חורים שחורים וכלה בתורת המיתרים – הממחישות לא רק את גאונותו של הוקינג, אלא גם את שנינותו האופיינית. על מחקרו בחורים שחורים, שהעסיק אותו במשך יותר מעשור, הוא אומר, "זה דומה לחיפוש אחר חתול שחור במרתף פחם".

הוקינג מתחיל בהיסטוריה של רעיונות על היקום, החל בקביעתו של אריסטו שכדור הארץ עגול וכלה בתגליתו של האבּל כאלפיים שנה לאחר מכן, שהיקום מתפשט. הוא משתמש בזה ככן שיגור וחוקר את הישגי הפיזיקה המודרנית, כולל תיאוריות על מוצא היקום (לדוגמה, המפץ הגדול), טבעם של חורים שחורים והחלל-זמן. לבסוף הוא מציב את השאלות שעדיין לא נענו בידי הפיזיקה המודרנית, במיוחד באשר לדרך לשלב את כל התיאוריות החלקיות ל"תיאוריה מאוחדת של הכול". "אם נגלה את התשובה לכך", הוא טוען, "יהיה זה הניצחון הסופי של ההיגיון האנושי".

הוקינג, מדען מבריק כמו גם סופר מדע פופולרי, מאמין שכולם צריכים להבין בקווים כלליים את ההתקדמות במדע התיאורטי, לא רק קומץ מדענים. בספר זה הוא מספק מסע מרתק של תגליות על הקוסמוס ומקומנו בו. ספר זה מיועד לכל מי שהביט אי-פעם בשמי הלילה ותהה מה יש שם וכיצד היקום נוצר.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר