עם הספר לוגו

מעוניינים למסור ספרי קריאה ועיון יד שנייה בחינם?

לא מילונים, אנציקלופדיות, ספרי דת וספרי בישול, ספרי לימוד של בתי ספר...

נשמח להגיע ולאסוף אם כמות הספרים היא מעל ל-30

התקשרו אלינו: 0547887778

או למייל: elidanieli@gmail.com

או דרך ווצאפ

מה אנחנו עושים עם הספרים?  חלק מהספרים יד שניה שניתנים לנו בחינם או כתרומה אנו שמים בספריות רחוב בעיר באר שבע. חלק אחר מהספרים אנו  ממיינים ומשווקים באתר שלנו, עם הספר. אז במקום לזרוק ספרים שאין עוד צורך בהם, התקשרו אלינו ואנחנו נשמח להגיע ולאסוף ולעשות בהם שימוש טוב. אנחנו אוספים כמות של 30 ספרים ומעלה, במצב טוב בשפה העברית לא כולל ספרי דת, מילונים ואנציקלופדיות.


עם הספר

החשיבות של תרומת ספרים:
דרך מצוינת להחזיר לקהילה היא לתרום ספרים לספריות  ציבוריות או לספריות של בתי ספר. בדרך זו אתה יכול גם לגרום לאנשים שאולי לא  היתה להם אפשרות אחרת להשיג את הספרים שתרמת לקרוא אותם. בנוסף, זו דרך מצוינת להיפטר מכל הספרים הישנים שכבר אינך זקוק להם. תרומת ספרים יכולה להיות פשוטה, כל מה שצריך זה  לאסוף כמה קופסאות של ספרים ולתת אותם לספרייה ציבורית או לבתי ספר באזור שלך.
אם יש לך הרבה ספרים לתרום, כדאי לשקול ליצור קשר עם הספריות ה מראש כדי לבדוק אם הם יהיו מעוניינים לקבל את תרומת הספרים.
הנה כמה סיבות מדוע כדאי לתרום ספרים:
1.עזרה לקהילה המקומית שלך
ישנם אנשים בכל קהילה שרוצים לקרוא ולעיין בספרים, אבל אולי לא יוכלו להרשות לעצמם. על ידי תרומת ספרים לספריות, כולל ספריות רחוב, תנגיש את הספרים לאנשים שאולי לא הייתה להם הזדמנות אחרת להשיג את הספרים. קריאה יכולה לעורר אנשים ללמוד ולצמוח, ועל ידי תרומת ספרים תעזור לקדם מיומנות של הבנת הנקראה והבעה בכתב.
2. אתה עשוי לעודד מישהו לקרוא
ישנם אנשים שאולי לעולם לא ירכשו ספר אלא אם כן הוא לא ניתן להם בחינם. על ידי מסירת הספרים, ייתכן שתעודד לאנשים לקרוא ולפתח את הדמיון שלהם.
3. אתה יכול להיפטר מספרים ישנים שאתה כבר לא צריך
אם יש לך ספרים ישנים בבית שאינך זקוק להם שתופסים מקום תוכל לתרום אותם ולנצל את המקום למטרות אחרות או לחדש ולרענן את המלאי הקיים.
אם אתה מעוניין לתרום ספרים, יש כמה דברים שכדאי לזכור:
4. יש לוודא שהספרים במצב תקין
הקפדה על תקינות הספרים תקל גם על המוסד המקבל למכור אותם או להכניס אותם לאוסף הספרייה. אף אחד לא רוצה לקבל תרומות של ספרים פגומים.
5. בדוק תחילה עם מי שאתה מעוניין לתרום אליו:
לא כל הספריות ובתי הספר רוצים את אותו סוג של ספרים. חלקם עשויים לרצות רק ספרי ילדים, בעוד שאחרים עשויים להתעניין בספרי לימוד או רומנים בדיוניים. עדיף לבדוק תחילה עם המוסד המקבל לפני שאתה תורם ספרים.
6. נסו לתרום מגוון ז'אנרים
תרומה של מגוון ז'אנרים תעניק למוסד המקבל אפשרויות נוספות בכל הנוגע להכנסתם לאוסף הספרייה או למכירתם. זה גם מועיל לתרום ספרים פופולריים כדי להגדיל את הסיכוי שקוראים ירצו אותם. למסור ספרי עיון במגוון נושאים זה תמיד יתרון. זה יכול להיות מועיל עבור סטודנטים וחוקרים הזקוקים לספר טוב כדי לעזור בפרויקט שלהם. תרומת ספרים היא דרך מצוינת להחזיר לקהילה שלך ולעזור בקידום אוריינות. לא רק שתעשה שינוי, אלא גם תיתן השראה לאחרים לעשות את אותו הדבר.
7. הימנעו מתרומת ספרי לימוד פגי תוקף
תרומה של ספרי לימוד ישנים של בתי ספר היא בדרך כלל לא רעיון טוב כי לעתים קרובות המהדורות מתחדשות ומתעדכנות, כך שספרי הלימוד הישנים כבר אינם רלוונטיים.

ישנם ספרים שכבר לא ניתן לתרום אותם בגלל כמה סיבות: ספרים פגומים, ספרים אשר אינם ראויים כבר לקריאה בגלל שנרטבו, חסרים בהם דפים או ניזוקו בגלל סיבות אחרות. דוגמה אחרת הם אנציקלופדיות ומילונים שאנשים מעדיפים לדלות את המידע מהרשת ולא להחזיק אותם בבית, במיוחד בגלל שהם תופסים מקום רב ומתחדשים כל הזמן. ברשת סוג הספרים האלה מתעדכנים כל הזמן (לדוגמה ויקיפדיה) ומציאת הערך המבוקש שם נוח ומהיר. ספרים כאלה עדיף לתרום למחזור נייר (ישנם פחי מחזור כאלה כמעט בכל שכונה בארץ) ככה לפחות יפיקו תועלת מהנייר לטובת הדפסת ספרים נוספים תוך כדי שמירה על איכות הסביבה ומניעת כריתת עצים מיותרת. אפשר גם להשתמש במדיה החברתית, כגון פייסבוק כדי לתרום ספרים. בפייסבוק למשל, ישנן קבוצות רבות של חובבי קריה שבהן החברים ממליצים זה לזה על ספרים שקראו, או חברים שמחפשים שם ספרים ייחודיים שקשה להם למצוא במקומות אחרים. הפלטפורמה הזו היא דרך מצוינת להציע תרומת ספרים. במקרה כזה כדי לצלם את הספרים במידת האפשר על מנת להמחיש את סוג ומצב הספרים שברצונכם לתרום.

סיכום
תרומת ספרים היא דרך מצוינת להחזיר לקהילה שלך ויכולה לעזור לאנשים לקרוא ספרים שאולי לא היתה להם אפשרות אחרת להשיג אותם. אסוף ספרים ישנים ותרום אותם כבר היום.ניתן לתרום לספריות של בתי ספר, ספריות ציבוריות או ספריות רחוב. דרך נהדרת נוספת לתרום מהיר באמצעות הרשתות החברתיות.