ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


אחרי המלחמה : תולדות אירופה מאז 1945

עיון --> היסטוריה ופוליטיקה
מחבר: טוני ג׳אדט
הוצאה: כנרת
שנת ההוצאה: 2009
סוג כריכה: רכה


"נפלא, הישג אדיר. קשה לתאר כיצד אפשר לכתוב טוב יותר ובלשון קריאה יותר על צמיחתה של אירופה מן האפר של 1945. אינני מכיר עוד חיבור על המחצית השנייה של המאה העשרים שמגיע להשיג זה ... יצירת מופת."
איאן קרשו, מחבר הספר "היטלר"

בשנת 1945 הייתה אירופה מובסת. רוב רובה של היבשת נחרב במלחמה - טבח המוני, הפצצות, כאוס - שטחים רבים במזרח אירופה נשלטו בידי הסובייטים והחליפו עריצות אחת באחרת. כיום ברית המועצות אינה קיימת עוד והמדינות הדמוקרטיות של האיחוד האירופי מגיעות עד רוסיה עצמה. אחרי המלחמה מספר את ההיסטוריה העשירה והסבוכה של אירופה מסוף המלחמה עד מלחמת עיראק ובחירתו של האפיפיור בנדיקטוס השישה-עשר, ומעניק משמעות לתולדותיה ולזהותה של אירופה אז ועכשיו.

מלחמת העולם השנייה הסתיימה אמנם ב-1945, אך לפי גישתו של ההיסטוריון טוני ג´אדט, האפילוג של הקונפליקט נמשך זמן רב, ונתן את אותותיו במאה העשרים כולה. ג´אדט בוחן לעומק את מה שעבר בתקופה זו על המדינות משני עברי מסך הברזל, כשהמערב מתקדם עקב בצד אגודל לעבר המזרח, בעוד המזרח מקיים "שלום בין חומות הכלא", עד נפילת הקומוניזם ב-1989, שסימנה את ראשית הסיכוי לשינוי. ספרו המקיף של ג´אדט עוקב אחרי צעדי הקדמה הגדולים ואינו מתעלם מן הפרטים הקטנים אך החשובים בשנים 2005-1945. המחבר דן גם ביחסים הבעייתיים בין ארצות אירופה לארצות הברית בייחוד אחרי תוכנית מרשל, שתרמה להשבת כבודן של מדינות אירופה. המעקב אחרי מהלכי ההיסטוריה של אירופה, כשתרבות וגיאופוליטיקה שלובות זו בזו למארג אחד תוך שמירה על איזון ובהירות נדירה, הוא הישגו הגדול של המחבר.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר