ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


הסיפור של זהרה

סיפורת --> תירגום
מחבר: חנאן אלשיח'
הוצאה: שקמונה
שנת ההוצאה: 2004
סוג כריכה: רכה


הנה זהרה. הנה הילדה הבוגרת שלא מרבה בדיבור; זהרה הנסיכה, הכינוי שנתן לי סבא; זהרה הצנועה, יושבת-בית שמסמיקה מכל דבר או משום דבר; זהרה החרוצה שלומדת עד חצות, לא כמו אחיה אחמד; זהרה שמעולם לא חייכה לאף גבר, אפילו לא לחברים של אחיה.
הנה זהרה - האישה שנשכבת עירומה יום אחר יום על מיטה בחדר מצחין במוסך, לא מסוגלת להתנגד לכלום, שוכבת על המיטה של הרופא הזקן, הרתה פעמיים, הפילה פעמיים, תפרה את בתוליה פעם אחת, וכל זה עם גבר שלא אוהב אותה והיא לא אוהבת אותו".
זהרה, בת למשפחה שיעית בדרום לבנון, נרדפת על ידי זכרונות התעללות מימי ילדותה. היא מנסה להימלט מהזיכרון, ומאהבה נכזבת בביירות, ונוסעת לביקור אצל דודה, גולה פוליטי באפריקה. באפריקה היא מתחתנת ומאבדת את שפיותה - וחוזרת לביירות של מלחמת-האזרחים, שם התפוצצויות, ירי, ומוות שרירותי הם דבר שבשגרה. בביירות היא מוצאת לה מטרה - היא יוזמת רומן עם צלף, בכוונה להסיח את דעתו ולסכל את פעילותו. "הסיפור של זהרה" הוא סיפור של שיגעון. זהרה יוצאת מדעתה, ומתאמצת לחזור לשפיות בתוך הטירוף הגדול של מלחמת-האזרחים בלבנון. אבל "הסיפור של זהרה" הוא לא רק סיפור של מוסלמית-שיעית שהולכת לאיבוד בכאוס של ביירות, אלא גם סיפור אוניברסלי על אישה צעירה שמנסה לשמור על עצמיותה נוכח הדיכוי הגברי השליט בסביבתה, והולכת לאיבוד בין המוסכמות החברתיות, הציפיות הסותרות והתשוקות הלא-ממומשות.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר