ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


הקרב האחרון של יוני

עיון --> צבא וביטחון
מחבר: עידו נתניהו
הוצאה: מעריב
שנת ההוצאה: 1991
סוג כריכה: קשה


מבצע יונתן - באנטבה היה אחת הפשיטות הצבאיות הנועזות ומסעירות - הדמיון ביותר - לא רק בתולדות צה"ל, אלא גם בהיסטוריה הצבאית של העולם כולו.
עד היום לא סופר הסיפור האמיתי והשלם של לב - הפעולה - כיצד הצליח קומץ לוחמים של צה"ל לנחות בהפתעה בלבה של אפריקה, להתקדם אל היעד, הנשמר על - ידי צבא אוגנדה וכוח מחבלים, ולחלץ מידיהם 105 בני - ערובה. כיצד, ביממה ומחצה בלבד, הרימו יוני ויחידתו את המשא הכבד של הכנת החילוץ, וכיצד, הודות ליחידיותם ולאמונתם בהצלחת הפעולה, השפיעו הלוחמים על הדרגים הגבוהים לקבל את ההחלטה חסרת התקדים - לצאת לאפריקה.
זהו סיפורם של החיילים המובחרים מן ה"יחידה" (סיירת מטכ"ל, ששמה הותר לפרסום רק לאחרונה), שביצעו את משימת החילוץ, ומעל הכול - זהו סיפורו של מפקדם, יוני, שנהרג בהובילו אותם בהסתערות, ושחלקו המכריע בהכנת המבצע ובהצלחתו נחשף פה לראשונה במלוא - היקפו.
קשה להעלות על הדעת עובדות מסעירות יותר מאלו שאירעו בפועל, והמסופרות בספר זה. איסופן של עובדות אלו הוא פרי עבודת - מחקר יסודית ורבת - שנים, הכוללת ריאיונות מקיפים עם האנשים שהיו מעורבים במבצע, במטרה להגיע לאמת של אותה התרחשות יחידה-במינה בתולדותיו של עם-ישראל.
בקרב האחרון של יוני שזורים גם זיכרונות אישיים של המחבר, אחיו הצעיר של יוני, ששירת יחד עמו באותה יחידה, השופכים אור חדש ומיוחד על אישיותו המורכבת של יוני ועל פרקים מתולדות - חייו. דמותו של יוני כלוחם ומנהיג, וכאדם אציל - רוח, עולה בקווים ברורים מתוך דפי הספר ומוצאת את דרכה אל לבו של הקורא.
ביכולת תיאור רגישה ומעמיקה, מקשר עידו נתניהו את האירועים והדמויות לדרמה רבת - עוצמה, הנקראת במתח ובהתרגשות הולכים וגוברים עד לסיומה.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר