ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


פרספוליס : סיפורה של ילדות

סיפורת --> תירגום
מחבר: מרג'אן סטראפי
הוצאה: אחוזת בית
שנת ההוצאה: 2005
סוג כריכה: קשה


גם מי שלא אוהב ספרות מאוירת לא יוכל שלא להתרגש מהספר הנהדר הזה, שכתבה ואיירה למבוגרים מרג´אן סטראפי. ילידת אירן בת 36 שחיה כיום בפריז, ובו היא מספרת על התבגרותה בצלה הכבד של המהפכה האסלאמית באיראן עד להחלטה גורלית ששינתה את חייה לעד. הספר זכה בעשרות פרסים, נחשב לפורץ דרך, ויותר מחצי מיליון אנשים בכל רחבי העולם קראו אותו עד כה בהתפעמות של ממש.
"פרספוליס" הוא סיפור אנושי וגלוי לב, העוקב אחר חייה של מארג´י בת העשר, ילידת 1969, שגדלה בטהראן בחיקה הנינוח של משפחה חילונית, בורגנית ואמידה. הוריה מתנגדים למשטר השאה המושחת וחולמים על ימים טובים יותר. מארג´י חושבת בעיקר על הפוסטרים שהיא רוצה לתלות בחדר שלה. אך המציאות טופחת על פניהם "ב1979 כובשת המהפכה האסלאמית את איראן וחודרת בכל עוצמתה אל תוך עולמה התמים והשקט של מארג´י. בתחילה החובה ללבוש רעלה, ולאחריה מאסרים המוניים ומעשי אכזריות, ובהמשך גם מוראות המלחמה נגד עיראק. היא מנסה לדבוק ככל יכולתה בחיים נורמליים, אך ללא הועיל. עכשיו, כשהיא בת 14, מארג´י יודעת שהיא עומדת לפני החלטות גורליות.
"פרספוליס" הוא ספר שסימן ברחבי העולם את תחילת פריחתו המחודשת של הז´אנר המכונה היום "פרוזה מאוירת", כינו המבדיל אותו מהמושג "קומיקס".
בפנייה מיוחדת לקוראים בישראל מרג´אן סטראפי כותבת, בין השאר: "העולם אומר לי שוב ושוב שנולדנו כדי לשנוא זה את זה. ואני אומרת לעולם, שאי אפשר לשנוא את מי שהוא בשר מבשרך...."
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר