ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


מילון הסלנג המקיף

עיון --> השפה העברית
מחבר: רוביק רוזנטל
הוצאה: כתר
שנת ההוצאה: 2005
סוג כריכה: קשה


הערות: יועצים אקדמיים - רפאל ניר, רינה בן שחר.
מילון הסלנג המקיף בא למלא חלל במדף המילונים של כל ישראלי: אוצר עדכני ונרחב של העברית המדוברת והסלנג. כ-10,000 מילים וביטויים המשקפים פסיפס צבעוני של הלשון הישראלית החיה: מאות ביטויי שבח מופלג, עימות וגנאי, ברכות וקללות, מגוון מאלף של כינויי גברים ונשים, תמונה מקיפה של הסלנג הצבאי, סלנג הפשע וסלנג הסמים, הסלנג המיוחד של החברה הדתית לפלגיה, שלל מילים וביטויים מתחומי חיים כגון מזון, בגדים, יחסי נשים וגברים, סלנג התקשורת והבידור ועוד. כל ערך מלווה בציטוט מתוך עיתונים, ספרים, שידורי רדיו וטלוויזיה, פזמונים או אתרי אינטרנט. כמו כן מביא המילון את מקורם של אלפי המילים והביטויים שהגיעו לעברית הישראלית משפות לועזיות - מן היידיש, הערבית והלדינו ועד האנגלית, הגרמנית, הצרפתית והרוסית.
מילון הסלנג המקיף נערך בייעוץ ובפיקוח של בלשנים בכירים ומומחים לשפות ולתחומים השונים. מבואות המילון מציעים עיון בלשני בתופעת הסלנג בכלל והסלנג הישראלי בפרט. בסוף המילון מובא תזאורוס המכיל את כל ערכי המילון על פי חלוקה ל-136 תחומים וקטגוריות.


רוביק רוזנטל הוא בעל הטור "הזירה הלשונית" ב"מעריב", חתן פרס סוקולוב לעיתונות לשנת תשס"ד על פעילותו הנרחבת והמשפיעה בתחום הלשון. ספריו "הזירה הלשונית" (עם עובד 2001) ו"חדוות הלשון" (עם עובד, 2004) היו רבי מכר וזכו לביקורות נלהבות. בין ספריו האחרים: "רחוב הפרחים 22" (כתר, 2003), "האם השכול מת?" (כתר 2001), "משפחת הבופור" (ספרית פועלים 1989).
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר