ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


צ׳ה : סיפור חייו של מהפכן עולמי

ביוגראפיות --> תירגום
מחבר: ג'ון לי אנדרסון
הוצאה: מעריב
שנת ההוצאה: 2011
סוג כריכה: רכה


"הספר על צ'ה מביא באופן ראוי להערצה את סיפורו של ההרפתקן הארגנטינאי, את הישגיו...ספר מצוין על האגדה שעומדת מאחורי הקדוש". אינדיפנדנט לונדון

ארבעים וארבע שנים לאחר מותו, צ'ה הוא עדיין אחד המנהיגים שהשפיעו יותר מכול על העולם. מהפכן ואינטלקטואל בעידן של שינויים סוערים ושל מאבקים שהתרחשו בעולם כולו בין שתי מעצמות העל שהביאו לטלטלה בגלובוס כולו. הספר מקיף כל פרק בחייו של צ'ה, החל מילדותו בארגנטינה, הפגישה הראשונה שלו עם פידל ועם ראול קסטרו במקסיקו סיטי ועד למהפיכה הקובנית והניסיון שנכשל לרפורמה בקונגו שבאפריקה ולא פוסח על אף אירוע אישי או פוליטי.

הביוגרפיה ראתה אור לראשונה ב-1997 והפכה מיד לקלאסיקה בעולם כולו. הספר תורגם ליותר מ-15 שפות והפך לרב מכר. המהדורה החדשה והעדכנית שיצאה ב-2010 נערכה מחדש וכוללת מחקרים שנעשו על צ'ה מאז הפרסום הראשון של הספר; אנדרסון דן במורשת של צ'ה בעולם שלאחר האחד עשר בספטמבר ואף עדכן את ההיסטוריה של הדמויות הראשיות.

כשפורסמה המהדורה הראשונה ב-1997, מקום קבורתו של צ'ה לא היה ידוע. בסופו של דבר נמצאה הגופה, לא רחוק מהמקום בו הוצא צ'ה להורג, לא מעט בזכות בדיקות שערך אנדרסון בעצמו. המהדורה החדשה מתארת בפרוטרוט את מסע גילוי הגופה.

ג'ון לי אנדרסון הוא סופר ועיתונאי של הניו יורקר. כבן לדיפלומט הוא גדל והתחנך בדרום קוריאה, קולומביה, טייואן, אינדונזיה, אנגליה וארה"ב. היום מתגורר באנגליה.

אנדרסון החל את עבודתו העיתונאית בשנות ה-80 בפרו וסיקר את דרום אמריקה עבור טיים מגזין. בכתיבת הביוגרפיה על צ'ה ניתנה לו גישה חסרת תקדים לארכיונים של ממשלת קובה ולמסמכים שלא פורסמו מעולם וביניהם חלק מיומניו האישיים של צ'ה. הוא אף זכה לשיתוף פעולה מלא עם אלמנתו של צ'ה, אליידה מארץ', שמעולם לפני כן לא דיברה בציבור על בעלה.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר