ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


הסיפור המעניין על חייו של אולאודה אקוויאנו -או גוסטבוס ואסה אפריקאי

סיפורת --> תירגום
מחבר: אולאודה אקוויאנו
הוצאה: האוניברסיטה הפתוחה
שנת ההוצאה: 2018
סוג כריכה: רכה


באוגוסט 2017 פרסם הגרדיאן את רשימת מאה הספרים הטובים ביותר שראו אור אי פעם, שאינם ספרות יפה. בין שמות ספרים ידועים של חוקרים וחוקרות ושל כתבי הגות ופוליטיקה הופיע הספר הסיפור המעניין על חייו של אולאודה אקוויאנה, או גוסטבוס ואסה האפריקאי. מדוע הוא זכה לכבוד הזה?

אקוויאנה/ואסה (1797-1745) נולד באפריקה, ובהיותו כבן 11 נחטף, שועבד, הובל לאמריקה ושמו שונה לגוסטבוס ואסה. במהלך עשרים שנות עבדותו הוא נמכר כמה פעמים, התנצר ולימד את עצמו לקרוא ולכתוב. ספרו של אקוויאנה/ואסה הוא מהטקסטים הבודדים המספרים סיפור מלא של הסחר בעבדים ושל העבדות הטרנס-אטלנטית: מן השעבוד האכזרי באפריקה, דרך מסע התופת הימי ועד חיי שעבוד ביבשת אמריקה.

למרות אופייה הנצחי של עבדות זו וכנגד כל הסיכויים הצליח אקוויאנה/ואסה לקנות את חירותו בשנת 1766. כאדם חופשי הוא התיישב בלונדון ונרתם למאבק לביטולו של סחר העבדים. הספר ראה אור בשנת 1789, בשנת השיא של סחר העבדים הטרנס-אטלנטי, שהוביל בכפייה מיליוני אפריקנים לחיי שעבוד ביבשת אמריקה. בשנים אלו התחיל לתסוס מאבק ציבורי, תחילה נגד סחר העבדים ובהמשך נגד העבדות. ספרו של אקוויאנה/ואסה הוא הידוע ביותר מבין ספרי העבדים המשוחררים שהתגייסו למאבק זה באמצעות סיפורם האישי, ועתה הוא זמין גם בעברית.

לספר נוסף מבוא, פרי עטה של ד"ר אלה קרן, שעבודת הדוקטור שלה עוסקת בזיכרון של עבדות ושל סחר העבדים במערב אפריקה.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר