ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


האישה בחלון

מתח וריגול --> תירגום
מחבר: א. ג'. פין
הוצאה: כנרת זמורה ביתן
שנת ההוצאה: 2018
סוג כריכה: רכה


אנה פוקס מתבודדת - היא גרה לבד בביתה בניו יורק סיטי ואינה מסוגלת לצאת החוצה עקב פחד חולני ממקומות ציבוריים פתוחים. היא מבלה את ימיה בשתיית יין (אולי יותר מדי), בצפייה בסרטים ישנים, בהיזכרות בימים יפים יותר... ובריגול אחר שכניה.

יום אחד עוברים לבית ממול הראסֶלים, משפחה מושלמת. אבל כשאנה רואה יום אחד משהו שלא היתה אמורה לראות, עולמה מתמוטט - וסודותיו המזעזעים נחשפים במערומיהם.

מה אמיתי? מה מדומיין? מי בסכנה? מי בשליטה?
זהו מותחן לופת עד אימה. אף אחד - ושום דבר - אינם כפי שהם נראים.

האישה בחלון הוא מעין עיבוד מודע ל"החלון האחורי" של היצקוק מותאם לימינו. גיבורת הספר מזכירה את הסרט במהלך הספר, יחד עם עוד סרטים מוכרים ופין/מאלורי מדבר על הדמיון בכל ראיון.

לתבנית המעקב השכונתי הוסיף פין/מאלורי את ההתמודדות הקשה שלו עם דיכאון וחרדה חמורים מהם סבל בתחילת שנות ה-20 לחייו. כמו הגיבורה שלו הוא היה לבד בבית במשך שבועות וחודשים.

אנה פוקס, גיבורת האישה בחלון מפתיעה בנוף העצמת נשים בספרות שנות אלפים - ההגדרה הנכונה ביותר שלה היא "אנטי גיבורה": היא מספרת לא מהימנה, דיכאונית, שיכורה, אינה מסוגלת לצאת מפתח ביתה, חסרת אונים, חסרת שאיפות ומלאת חרדות. עוד יותר מפתיע שפין טוען שהיא "תגובת נגד לגיבורות של דיסני", והוא מסביר: "היא אישה מורכבת, תלת ממדית.

נכון שהיא חלשה אבל היא לא 'עלמה במצוקה': היא לא תלויה בגבר, ממתינה למושיע או מכוונת את חייה לפי אחד. כמו בחיים היא הרבה יותר מחצי שני של גבר... אומנם היא לא תקיפה או שולטת כמו הגיבורות של נעלמת או הנערה על הרכבת [להם משווים את אישה בחלון) אבל לאורך הספר היא מנהלת חקירה, פותרת תעלומה ומתעמתת עם יריב. כל זאת ללא עזרה של גבר. היא אדם בוגר, היא אישה וזה דבר נהדר להיות."
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר