ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


יובל אורות : הגותו של הרב אברהם יצחק הכהן קור זצ״ל

עיון --> יהדות
מחבר: בנימין איש שלום
מחבר נוסף: שלום רוזנברג
הוצאה: ההסתדרות הציונית העולמית
שנת ההוצאה: 2005
סוג כריכה: קשה


המאמרים והדיונים שבספר זה פורסים בפני הקורא את עושר הגותו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק. במרכז הספר עיסוק בתולדות רעיון התשובה בישראל ובתורת התשובה של הרב קוק במשמעה הרחב. תפיסת האדם כמי שבמהותו טבועה שאיפת התשובה, יחסי המוסר והדת, המוסר והלאומיות, תפיסת הציונות ושאלת היחס בין תשובה וגאולה, זיקתו של הרב קוק לתרבות הכללית ולמקורות היצירה היהודיים, יחסו ליצירה מקורית ולאמנות, הם בין הנושאים הנידונים בספר, בבחינת היבטיה של השקפת עולם דתית כוללת המאופיינת כתורת התשובה של הרב קוק.

הספר מבוסס על הרצאות הכינוס העולמי למחשבה יהודית שנערך באלול תשמ"ה בירושלים שהוקדש לנושא התשובה במשנת הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל במלאת חמישים שנה לפטירתו. בכנס זומנו יחדיו בעלי גישות ותפיסות שונות, כדי לתת ביטוי להשפעתו המגוונת של הרב קוק בזמננו. ספר זה משקף את אופיו המגוון של הכנס הן בתכני המאמרים, הן בגישות השונות והן בהבדלי הצורה והסגנון, ומתפרסמות בו עבודות מדעיות לצד סקירות כלליות ומאמרים פרוגרמתיים ואידאולוגיים.

במלאת שבעים שנה לפטירתו של הרב קוק ומאה ארבעים שנה להולדתו, יוצאת לאור מהדורה חדשה של הספר שהפך לאבן יסוד בחקר תורת הרב קוק.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר