ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


תיק ספקולטיבי

מתח וריגול --> מקור
מחבר: חגי טיומקין
הוצאה: משכל
שנת ההוצאה: 2015
סוג כריכה: רכה


אנשי השב"כ, גיבורי הספרים תיק IVF ותיק כחול-לבן, חוזרים בפרשת ריגול נפתלת ומותחת. הפעם לוקחת אותם העלילה לעולם זר להם לחלוטין: עולם העסקים הגדולים, שוק ההון והבורסה. שירות הריגול המצרי מנסה להשתלט על חברה בורסאית העוסקת בפיתוח מוצרים עתירי טכנולוגיה עבור חיל המודיעין של צה"ל, ואורי קרמר, ראש אגף המבצעים של השב"כ, נכנס לפעולה. בין היכלי הכוח של עולם הכספים הישראלי ושל עולם הריגול מתרחשת עלילה עוצרת נשימה, שבה הופכים הבורסה בתל-אביב והבנקים בשווייץ, באתונה, באיסטנבול ובניו-יורק לזירת הקרב של הארגונים החשאיים – עד לסוף המפתיע, שתופס את הקורא בלתי-מוכן לחלוטין.

תיק ספקולטיבי רואה אור למרות התגייסותם של הצנזורה, מחלקת ביטחון שדה, השב"כ, המוסד וּועדת שרים מיוחדת בניסיון למנוע את פרסומו. כשנה התנצח המחבר עם גופי הביטחון עד שאושר הספר לפרסום, ובתנאי שתוקדם לו הערה הקובעת כי כל הכתוב בו הוא בדיון מוחלט.

חגי טיומקין הוא יליד ישראל. את שירותו הצבאי עשה בחיל המודיעין, ומכאן היכרותו עם אחורי הקלעים של השירותים החשאיים. במשך שנים היה פעיל בשוק ההון הישראלי כמנהל השקעות וכעורך דין, והוא בקיא במתרחש מאחורי הדלתיים הסגורות של הבנקים ושל חברות ההשקעות הגדולות בישראל.

יעקב פרי, ראש השב"כ לשעבר, "הארץ": "חלקים נרחבים של הספר נקראים בנשימה עצורה... טיומקין מוכיח את יכולתו להעביר בשפה קולחת ובאופן מרתק פרשיית ריגול סבוכה ומפותלת... הוא ראוי למחמאות בזכות בקיאותו הן ברזי קהילת המודיעין והן בנפתולי המגזר העסקי. בשני התחומים הוא מפגין עומק והבחנה דקה, הן ברמה המקצועית והן ברמה הרכילותית... [הספר] לא בהכרח דמיוני. אין זה מן הנמנע שבעתיד תיאלץ ישראל, באמצעות אחד ממנגנוני הביטחון שלה, לשחק בשוק ניירות הערך."

דב גניחובסקי, "ידיעות אחרונות": "מרתק... מדובר בספר מתח שהוא כמעט בבחינת ספר לימוד חובה לכל מי שמתעסק בבורסה או מתעניין בה."

רוני ליפשיץ, "גלובס": "הסיפור קולח ומרתק, ועונה על הדרישה הבסיסית של מותחן: שעות של קריאה מהנה."

י' גל, "ערים": "צירוף עולם ניירות הערך ועולם הריגול מתגלה בספר כקוקטייל מוצלח ומעורר אמון.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר