ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


מי תלה את נקודת האור

סיפורת --> מקור
מחבר: לאון נירנבלט
הוצאה: חרגול
שנת ההוצאה: 2008
סוג כריכה: רכה


ארז הוא נער צעיר, וכבר החיים נראים לו כמו צמר גפן שחור. החבר היחיד שלו מתנהג כמו חייזר ומשוכנע שכל הנשים הן חייזריות. הוריו רבים כל הזמן וארז מפחד שהם רוצים להתגרש.

ומה שהכי נורא - מכל הבנות בעולם מתאהב ארז דווקא בחמוטל, מלכת הקרח של הכיתה, נערה שגבוהה ממנו בראש, לא מאמינה באהבה, ומשוכנעת שאין שום קסם בעולם, רק היגיון. עד שהקסם מופיע.

נקודת אור מסתורית מתגלה לפתע במקום הכי פחות צפוי - על הקיר האפור והמלוכלך של בניין קופת חולים. נקודת אור כמו כוכב קטן וזוהר. כמו תחנת ממסר של יצורים מכוכב אחר. כמו חידה שתובעת פיתרון. האם לטפס על סולם ולבדוק ממה הנקודה עשויה, כמו שמציעה חמוטל?

מי תלה את נקודת האור מאת לאון נירנבלט בהוצאת חרגול, עורך: אלי הירש, איור העטיפה: דניאל מורגנשטרן, עיצוב: תמיר להב-רדלמסר, 225 עמודים.

המלצת העורך:

יש קסם? אין קסם? אני משאיר את זה לשיפוטכם. אני רק מקווה שאם תיתקלו במקום ובזמן לא צפויים בנקודת אור, תדעו להשתמש בה".

במילים אלה מסיים הפסיכולוג והסופר לאון נירנבלט את ספרו השני, "מי תלה את נקודת האור", סיפור אגדה מקסים לבני נוער ולמבוגרים שעניינו הקסם המופלא של החיים. הגיבור, ארז, הוא נער צעיר כל-ישראלי ששנות התבגרותו קודרות ומאיימות: הוריו רבים, האהבה מייסרת ובכלל – החיים הם לא פיקניק. אלא שכשהכל נראה סתמי וצפוי, מגלה ארז נקודת אור מסתורית שזורחת על קיר קופת חולים בשכונת מגוריו, ומאותו הרגע משתנים חייו וחיי משפחתו בעקבות אותו אור קסום.

"מי תלה את נקודת האור" הוא סיפור התבגרות מרגש ויפה של מספר מוכשר, שמשלב דמויות מאגדות ומעולמות רחוקים בסביבה ישראלית מוכרת עד זרא. אפשר לראות בסיפורו של נירנבלט פנטסיה תמימה על טעם החיים, ואפשר גם לראות בה אנלוגיה למסע חיפוש בעקבות האור. כך או כך, הרומן המקסים הזה יענג מבוגרים עם נפש של ילד וילדים עם מבט בוגר.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר