ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


עריסת חתול

סיפורת --> תירגום
מחבר: קורט וונגוט
הוצאה: עם עובד
שנת ההוצאה: 1978
סוג כריכה: רכה


סיפור "מטורף", משעשע ומבדח, על נושא רציני שמבקש להעיר ולעורר את שפיות-הדעת בעוד מועד ולהתריע על איולתם ורשעותם של בני-אדם שמשחקים כילדים משחקים אסורים, בעולם שבו "הבגרות היא אכזבה מרה וחשוכת מרפא, אלא אם כן יש בכוח הצחוק לרפא משהו".

אחד הרומנים הראשונים של וונגוט, שעשה לו שם בספרות העולמית ושהקים לו קהל מעריצים ענקי בקרב צעירים ומבוגרים מאז שנות ה - 60. ספר מרתק זה תרם למעמדו של וונגוט כגורו של מאוכזבי הציוויליזציה. גיבורו של הרומן מבקש רק לברר מה הרגיש מדען אטומי ביום שבו הוטלה הפצצה על הירושימה. חקירתו מפגישה אותו עם צאצאי המדען, עם הבנאליות הנוראה של האדישות ורדיפת הכבוד, עם תושביו ושליטו של האי סן - לורנצו, ועם סוף העולם - שבו החטא הראשוני של האדם מכחיד את כל הקיים עלי אדמות. ספר גדוש מדענים מטורפים, אמריקנים מכוערים, יפהפיות מדהימות, עריצים קאריביים, ודת מסתורית שחסדיה מתקשרים באמצעות כפות רגליהם.

"מבדר ומצמרר" - ניו יורק טיימס

קורט וונגוט נולד ב - 1922 באינדיאנפוליס למשפחה אמידה ממוצא גרמני. סבו ואביו היו ארכיטקטים, אחיו מדען ידוע, ואף הוא חשב לעסוק במדע אך החל לכתוב לעיתונים, התגייס לצבא אחרי פרל הארבר אף שהיה פציפיסט, נשבה על ידי הגרמנים ונשלח לדרזדן. בשובו לאמריקה למד אנתרופולוגיה, כתב ספרים קצרים, רומנים וספרי מדע בדיוני.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר