ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר הרכישות שלי החשבון שלי מסירת ספרים משומשים

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]    


זרמת חכמים

פנטזיה ומדע בדיוני --> מקור
מחבר: רם מואב
הוצאה: ביתן
שנת ההוצאה: 1982
סוג כריכה: רכה


ספור מדהים, מגרה ומרתק, השוזר בעלילה רבת-דמיון את התהיות המפחידות לגבי עלם העתיד ואדם המבחנה. המדען ד"ר קריפיצ'ניקוב מביא אתו מרוסיה את הבשורה הגנטית: טיפוח גנטי הוא הערובה היחידה לשמירת פער האיכות, ובו טמון הסיכוי היחיד לשרידתה של ישראל. יצחק כידון, ראש ענף נשק עתידי במשרד הבטחון, נדלק לרעיון. פעולת טרור רצחנית בשדה-התעופה בן גוריון קושרת לסיפור את ד"ר פון קלאוס, מייסדה של מחתרת ניאו-נאצית ואבי התכנית המחודשת לטיפוח הגזע הארי. מפקדת חוליית הטרור, אנג'לה פרייזר, נתפסת בידי האלוף כידון. העלילה מסתעפת לניו-יורק, שם מחפש ברני כהן לקוחות לזרמת חכמים ומרחיק עד בנגקוק.
הנשיא האפריקני שבא לביקור בישראל, והרופסור התמנוני יוסי רבינוביץ מתכננים קפיצת-דרך גנטית לעם האפריקני ומאלצים את ממשלת ישראל לתמוך בתכנית. הסיפור מתקדם לקראת שיאו ובתוך כך מאיר את ההיבטים הרבים, האידיאולוגיים והחברתיים, של הפעלת סלקציה גנטית באדם. התשובות הצפות ועולות אינן שיגרתיות, לעתים מפתיעות ומרגיזת, אבל תמיד מאירות-עיניים.
התפתחות אבולוציונית לא מאוזנת יצרה מפלצת הסוטה מקו החיים אל עבר השואה הגרעינית. האם גורל האדם נחרץ לאבדון? או שמא בטיפוח איכותו הביולוגית של האדם נוכל להמשיך את המסע אל צלם אלוהים - אל גן-עדן אמיתי ?
את הרעיון לרומן "זרמת החכמים" עיצב יחד עם אחיו, אורי מילשטיין.
 
רוצה לקנות? רוצה למכור?
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר