ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


חיי

ביוגראפיות --> תירגום
מחבר: עירית עמית
מחבר נוסף: רות קרק
הוצאה: דביר
שנת ההוצאה: 1994
סוג כריכה: רכה


באוטוביוגרפיה מרתקת זו, מספר קזאן בן ה-78 את סיפור חייו הנפתל. איך נעשה לאחד מבמאי התיאטרון החשובים (חשמלית ושמה תשוקה, מותו של סוכן, כולם היו בני, חתולה על גג פח לוהט, תה וסימפטיה), לבמאי סרטים ראשון במעלה (חופי הכרך, קדמת עדן, הסכם ג'נטלמני, זוהר בדשא, בייבי דול, הטייקון האחרון) ולסופר (רב-המכר ההסדר).

קזאן – נולד בטורקיה לסוחר יווני, היגר לארצות הברית וגדל בניו יורק – מספר על לימודיו בביה"ס לדרמה בייל, על חניכותו המרתקת בקבוצת התיאטרון בה פעל כעוזר, כמנהל במה וכשחקן (מחכים ללפטי, נער הזהב), על ניסיונויו הראשונים כבמאי תיאטרון וקולנוע (בעור שינינו, אילן גדל בברוקלין), על הקמת אולפן השחקנים ועל עבודתו עם לי שטרסברג.

קזאן מקרבנו אל השחקנים והשחקניות, המפיקים והמחזאים אתם עבד: ג'יימס דין, מרלון בראנדו, טנסי ויליאמס, ויוויאן לי, טאלולה באנקהד, סם שפיגל, דאריל זאנוק, הרולד קלורמן, ארתור מילר, באד שולברג, ג'ימי בולדווין, קליפורד אודטס, ג'ון סטיינבק. הוא מספר בכנות ובאהבה על מרילין מונרו, וחושף בגילוי לב מדהים, את עצמו כבעל – שבאובססיביות חיפש הרפתקאות אהבים – וכמאהב. לראשונה הוא עוסק בפעילותו במפלגה הקומוניסטית בארצות הברית ובהחלטתו הפוצעת לשתף פעולה עם ועדת הסנט לפעילות אנטי-קומוניסטית.

בספר משולבות עשרות תמונות, מפתח עניינים מקיף ומפתח של שמות היצירות באנגלית.

זוהי האוטוביוגרפיה הטובה ביותר של אישיות אמריקנית שקראתי מזה שנים. יש בספר אווירת וידוי שהיא אפשרית רק כאשר העמוקים שבפצעי הנפש נרפאו והם נדונים ברגישות נדיבה. כך נחשף הקורא לעושר אנושי המצוי ברומנים מן המעלה הראשונה."

נורמן מילר
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר