ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


ירושלים, ירושלים

עיון --> ציונות וארץ ישראל
מחבר: דומיניק לאפייר
מחבר נוסף: לארי קולינס
הוצאה: שוקן
שנת ההוצאה: 1998
סוג כריכה: רכה


ISBN: 9651904593
ירושלים בשנת 1948, שבה לחמו יהודים וערבים זה בזה, והתקוות שהעיר מסמלת לכל אחד משני העמים - הם הנושאים של ספר זה, המתעד את ההיסטוריה הלוהטת והאובייקטיבית של הולדת הסכסוך. בעבודה דרמתית ומקיפה זו, פרי מחקר ואלפי ראיונות שנערכו במשך חמש שנים, קובצו חוויותיהם, רגשותיהם ומעשי הגבורה של אלה שנטלו חלק בסכסוך.
זוהי היסטוריה של עיר הנעשית שדה וסמל. זו היסטוריה של המנהיגים הערבים, השמים מצור על עיר הקודש; ההיסטוריה של מאה־אלף יהודי העיר שנדונו לרעב ולצמא תחת מטר ההרעשות הערביות; ההיסטוריה של אלפי משפחות יהודיות וערביות, ההופכות לאויבות לאחר שדורי־דורות התרפקו על אותן האבנים. זוהי הדרמה של פשוטי העם בירושלים, ערבים ויהודים, המאדימים בדמם את אבני המרצפות של העיר הקדושה. זו ההיסטוריה של המבצעים הנואשים שביצעה ה"הגנה" להצלת העיר. זוהי ההיסטוריה של הרדיפה הנואשת של ערבים ויהודים אחרי נשק ברחבי העולם; ההיסטוריה של הקנוניות, התחרויות והנכלים, הנארגת על־ידי המנהיגים המדיניים של המזרח התיכון ושל העולם כולו סביב גורלה של ירושלים.
הספר ירושלים, ירושלים מוליך את הקורא לכל מקום שבו מוטלים על כפות המאזניים, באביב הגורלי הזה של 1948, עתידן של ירושלים ושל ארץ־ישראל.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר