ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


המלחמה הסודית של אבא

סיפורת --> תירגום
מחבר: לוסינדה פראנקס
הוצאה: מעריב
שנת ההוצאה: 2008
סוג כריכה: רכה


באמצע החיים, כך ממש, מוצאת לוסינדה פראנקס, עיתונאית נחשבת שזכתה בפרס פוליצר כבר בשנות העשרים לחייה, מטמון סודות שהוסתר בארגז בביתו של אביה: כומתה של קצין אס אס עם צלב קרס, עשרות אקדחים, פקודות מבצע מסתוריות ושלל עיטורי גבורה אשר שולחים אותה למסע מרתק, שתכליתו לתהות מי היה האיש שמעולם לא ידע להעניק לה אהבת אב.
מי באמת היה טום פראנקס, ומה הסתתר מאחורי חוקר הפרפרים הקפדן, הפלרטטן נאה המראה, האסטרונום החובב, האלכוהוליסט בגמילה והאב המנוכר שנדחה שוב ושוב על ידי שתי בנותיו הבוגרות ונותר חסר כל לעת זקנה.
האם ילדותו הבלתי נסבלת, תוהה המחברת, היתה תולדה של אירוע מצמית מעברו במלחמת העולם השנייה? האם זו הסיבה ללילות בהן שכב, רועד ובוכה, במיטתו? האם זכרונות אלו הם שהפכו אותו מגבר אוהב לבעל אלים ומשפיל?


בצעדים כושלים, במסע שהוא לא רק פיזי, אלא בעיקר נפשי, פותחת פראנקס במלאכת הפרת נדר השתיקה של אביה ומצטמררת כשהיא מגלה שהוא השתייך ליחידה צבאית סודית ואת שנות המלחמה, שעליהן מעולם לא דיבר, העביר במשימות ריגול חשאיות ומסוכנות על אדמת אויב. למרות נגעי הנישואין של הוריה, אותה חוותה בילדותה, הם נישאו מאהבה, אך זו הרקיבה כי אביה הקריב את נעוריו ואת תמימותו על מזבח אהבתו לארצו.
המלחמה הסודית של אבא הוא פתולוגיה משפחתית מעורטלת, אך לא פחות מכך - מזמור מהדהד לאלכימיה של האהבה. הגיבורים האמיתיים - הסופרת, אביה ובני משפחתה - נותרו אולי מצולקים מאירועי החיים התובעניים, אך פס חן עדין ואנושי מעטר את חייהם כשהם חוגגים, גם אם באיחור, את ניצחון האהבה על הסודות הארורים.
לוסינדה פרנקאס היא האישה הראשונה שזכתה בפרס פוליצר על תחקיר עיתונאי. היא חיה עם בעלה ושני ילדיה בניו יורק.
המלחמה הסודית של אבא מאת לוסינדה פרנקס בהוצאת ספרית מעריב, תרגמה מאנגלית: תלמה אדמון, עריכת תרגום: שרונה גורי, עטיפה: אמרי זרטל, 387 עמודים.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר