ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


פרח נדיר

שירה --> מקור
מחבר: עדה אהרוני
הוצאה: רימונים
שנת ההוצאה: 2012
סוג כריכה: רכה


פרח נדיר הוא ספר שירה יוצא דופן, שנכתב לזכרה של טלי, בתה של המשוררת והסופרת עדה אהרוני, והוא נוגע בנימי הנימים של קשר אם-בת. לצד הפן האישי המיוחד שבו, הוא עומד בזכות עצמו בטיב ובאיכות שירתו.
טלי וינקלר נפטרה לפני כשמונה חודשים, לאחר שנים רבות של מאבק אמיץ במחלת הסרטן. השער הראשון בספר מוקדש לה והשער השני מוקדש לשירים שאהבה.
הספר פותח בסיפור "מלאכי האמת", פרי עטה של טלי, בו היא כותבת על התמודדותה עם מחלתה.
לשירים שבספר מכנה משותף של אהבת האדם, שלום ואחווה, העצמת נשים, היסטוריה ומולדת. קשת השירים כמו גם צורת הביטוי נעה משירת אהבה פיוטית עד שירת מחאה חריפה, עזת ביטוי ובאותו הזמן לירית.
ד"ר עדה אהרוני היא סופרת, משוררת ומרצה לספרות ולסוציולוגיה, בוגרת תואר M.Phil בספרות אנגלית באוניברסיטת לונדון ודוקטורט (אוניברסיטה העברית בירושלים), על יצירות סול בלו, זוכה פרס נובל בספרות.
אהרוני היא חוקרת בעלת שם עולמי בספרות ושירה ופרסמה עשרים ושישה ספרים, בהם קובצי שירה, רומנים היסטוריים, ביוגרפיות, ספרי ילדים ומחקרים ספרותיים. ספריה תורגמו לשפות רבות, ויצירותיה זיכו אותה בפרסים בישראל ובעולם. בשנת 1998 נבחרה לאחת ממאה הסופרות הנבחרות בעולם (רוצ'סטר, ניו-יורק). אהרוני ייסדה את הפורום הישראלי והבינלאומי לספרות ולתרבות השלום: "איפלק", היא יו"ר הסניף הצפוני של "ארגון נשים יוצרות בישראל: אנ"י. היא עורכת את מדור תרבות וספרות השלום באנציקלופדיה העולמית של אונסק"ו – EOLSS. כמו כן, חוקרת יהדות ארצות ערב ויו"ר לשעבר של הקונגרס העולמי של יהדות מצרים.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר