ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


הימים האחרונים של דוגטאון

סיפורת --> תירגום
מחבר: אניטה דיאמנט
הוצאה: מטר
שנת ההוצאה: 2007
סוג כריכה: רכה


אניטה דיאמנטה היתה לפה לנשים הדוממות שמופיעות בתנ"ך בספרה רב-המכר האוהל האדום (בעברית בהוצאת "מטר"). עתה, ברומן השלישי שלה, היא מפיחה רוח חיים בימיה הראשונים של ניו אינגלנד שבארצות-הברית, ימים שההיסטוריה שכחה.

עלילת "הימים האחרונים של דוגטאון" מתרחשת בקייפ אן שבניו-אינגלנד בראשית המאה השמונה-עשרה והיא גדושה באלמנות, יתומים, בתולות זקנות, בני בליעל, זונות, עבדים משוחררים ו"מכשפות". לפני עשור לערך, מצאה דיאמנט באקראי עלון מראשית המאה התשע-עשרה, שתיעד מקום שכוח-אל ליד קו החוף של מסצו'סטס. עלון זה שימש לה מסד לרומן נהדר על אודות קבוצה קטנה של דמויות שכוחות משולי החברה, הנאבקות על קיומן בנוף טרשי ומבודד במרחק שאינו עולה על שמונים קילומטרים מבוסטון, העיר הגדולה והמודרנית של האזור, ועם זאת מהווה עולם שונה לחלוטין.

בין תושבי הכפר דוגטאון אנו מוצאים את רות השחורה, אישה אפריקנית הלבושה בגדי גבר שמקצועה סתתות; גברת סטנלי, המנהלת ביד רמה בית בושת כפרי ומגדלת בו את נכדה סמי; אוליבר יאנגר, נער יתום שגדל עם דודתו המפלצתית אך אינו מאבד צלם אנוש; איסטר קרטר, בעלת בית-מרזח חכמה, שיודעת כל מה שמתרחש בין בתי הכפר וקורנליוס פינסון, עבד משוחרר שצבע עורו שולל ממנו את כל הנאות החיים. במרכזו של הספר ניצבת ג'ודי ריינס, רווקה עצמאית בעלת נפש חופשייה ואיתנה, שמבקשת לעצמה חיים טובים ומשמשת השראה לסובבים אותה - בנדיבותה ובסובלנותה.

זהו סיפור מקסים ונוגע ללב הבורא מחדש פרק שלא סופר על ימיה הראשונים של אמריקה. עם אוזן כרויה לשפה ואהבה אמיתית לדמויות שבראה, כתבה דיאמנט רומן מטלטל ורב עוצמה, שבו הדמויות הן שמניעות את העלילה ומתחבבות על הקוראים בן-רגע.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר