ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


מפתח לאבא : מי הוא היה ולמה הוא התאבד

ביוגראפיות --> תירגום
מחבר: ג'ואן ויקשרם
הוצאה: אחוזת בית
שנת ההוצאה: 2011
סוג כריכה: רכה


זה קרה בבוקר שישי קר בקונטיקט. איש בשיא חייו, בעל נאמן ואב אוהב לשתי בנות, קם כמדי יום, מתקלח, מתגלח, מתלבש לעבודה, מכין כוס קפה לאשתו שעדיין ישנה, ומניח אותה על ארונית הלילה שלצדה. אחר כך הוא הולך לחדר העבודה שלו, סוגר את הדלת, מוציא אקדח מהארון ויורה בעצמו. הוא לא משאיר אחריו מכתב, אפילו לא כמה מילים שיסבירו את פשר מעשהו המפתיע.

"מפתח לאבא – מי הוא היה ולמה הוא התאבד" מאת ג'ואן ויקרשם הוא רומן אוטוביוגרפי המתעד ניסיון אינטימי, מרגש ועקשני להבין את סיבת התאבדותו של אביה. ויקרשם מבקשת להכניס סדר לכאוס שנפער בחייה שלה - ושל אמה ואחותה - בדמות אינדקס מילוני אלפביתי שירכיב מחדש את כל מה שידעה על אביה, במטרה לפתור את תעלומת מותו.
15 שנה לאחר ההתאבדות היא יוצרת תמונה חדשה של חיי אביה, ובונה משברי זכרונות, מדו"חות משטרתיים ומחלקי רגעים אישיים פרשה משפחתית כאובה, עצובה ורבת משקעים. אך למרות הגילוי שהחיים מורכבים יותר מכפי שהם נראים, ספק אם היא אכן מוצאת בסוף תשובה מספקת לחידת מותו של אביה.

בתוך כך נפרש סיפור חייה של המשפחה, ובראשה האב המתאבד, פול: בנם של זוג אמנים גרמנים בוהמיינים, שנטשו את שני ילדיהם הקטנים לטובת קריירה כרקדני בלט; ילד מהגר שספג התעללות פיזית קשה מצד אביו, רקדן כריזמטי וקפריזי; איש עסקים שידע עליות ומורדות, הפסיד את כספו והסתבך בהלוואות. זהו דיוקן של גבר שגרתי-לכאורה, בעל משפחה מאושרת-לכאורה, שמאחוריו סערות נפש גדולות, סודות ופחדים.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר