ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


על הילד

סיפורת --> תירגום
מחבר: ניק הורנבי
הוצאה: הד ארצי
שנת ההוצאה: 2000
סוג כריכה: רכה


ויל פרימן, רווק מושבע, מתגורר בלונדון בדירה אופנתית וחי על חשבון תמלוגים שהוא מקבל על שיר חג מולד פופולרי שכתב אביו בשנת 1938. כך הוא חי לו, חופשי ומאושר, בלי שום צורך להתמודד עם קשיים, בעיות ושאר צרות שבני-מותה רגילים נאלצים לפוגש בהמלך חייהם. האמת היא, שפרימן עושה כמיטב יכולתו להתרחק מכל מה שמדיף ריח של התמודדות.

פגישה מקרית עם אם לא-נשואה מגלה לוויל עולם קסום של יתרונות הטמונים בזן מיוחד זה של נשים: הן מעריצות אותו כי הן אסירות-תודה על כך שמישהו בכלל מתייחס אליהן, וכאשר מערכת-היחסים מתקררת הוא לא צריך לזרוק אותן כי הן כל-כך עסוקות, שהן מתאיידות מהקשר בעצמן.

כדי להתחבר אל בנות-זוג אידיאליות שכאלה, מתחזה ויל לאב לא-נשוי לפעוט בן שנתיים ומצטרף לקבוצת תמיכה למשפחות חד-הוריות, אך במקום ליצור קשר עם מגוון האמהות הלא-נשואות שבקבוצה, הוא מוצא את עצמו בקשר סבוך עם מרקוס, נער יוצא דופן בן שתים-עשרה.

בזמן האחרון החיים של מרקוס ממש לא קלים: ההורים שלו נפרדו ואמא שלו לא מפסיקה לבכות. החיים בבית-הספר הם סיוט בפני עצמו: מרקוס, שלובש את הבגדים הלא-נכונים, התספורת הלא-נכונה ומעדיף את ג`וני מיטשל על פני ה``פט שופ בויס``, הופך לשק האגרוף של בריוני בית-הספר. כשמרקוס פוגש את ויל, הוא מרגיש שעלה על מכרה זהב. ויל יודע איך ילדים צריכים להתלבש, להסתפר ואיזו מוסיקה הם צריכים לשמוע כדי להיות בעניינים. מרקוס מתכוון להפיק מוויל כל מה שהוא רק יכול.


בשנינות, בהומור ובשפה קלה וזורמת, בוחן ניק הורנבי את הסיבות למערכות-היחסים שנוצרות בין אנשים, את הפחד מהבדידות ואת תהליך ההתבגרות. הורנבי, יליד 1957, עבד כמורה לפני שהפך לסופר במשרה מלאה. ספריו הקודמים: אהבה על הדשא (קדחת המגרש) ונאמנות גבוהה זכו לשבחי הביקורת והיו לרבי-מכר בכל העולם. ניק הורנבי מתגורר בצפון לונדון.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר