ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


מעופה של מרים

סיפורת --> תירגום
מחבר: עומר זולפו ליבנלי
הוצאה: מודן
שנת ההוצאה: 2007
סוג כריכה: רכה


מֶריֶם היא נערה בת חמש-עשרה החיה בכפר נידח על גדת אגם ואן שבמזרח טורקיה. חייה הפשוטים משתנים לפתע, אחרי שדודה, שייח במסדר דרווישים, אונס אותה. לאחר ימים רבים שבהם היא נעולה במחסן היא מבינה שמשפחתה מצפה ממנה שתתלה את עצמה. ואולם היא מסרבת לעשות זאת.

סמאל, דודנה של מרים, הוא חייל בקומנדו הטורקי ולוחם בהרים נגד המורדים הכורדים. כשהוא חוזר מקבלים את פניו כגיבור, אבל הוא חי תחת הטראומה שחווה בקרבות.
אביו, האיש שאנס את מרים, מורה לו "לקחת את מרים לאיסטנבול", כלומר, להוציאה להורג. באותו זמן, באיסטנבול, פרופסור אירפן, שחי חיי מותרות, פירסם ספרים רבים ומנחה תוכנית טלוויזיה, מתמרד נגד חייו הריקים.
הוא מחליט לעזוב את אשתו העשירה ואת איסטנבול, ויוצא לשיט בים האגאי. בדרכו הוא פוגש בסמאל ובמרים. יחד הם יוצאים למסע שבסופו כל אחד מהם יגלה את עצמו מחדש.

זהו רומן רב- מכר בין- לאומי לירי ומרגש המעמיד זה לצד זה את המסורתי לצד המודרני, ומפנה את המבט אל הדרך שבה מתייחסים לנשים בחלק מהמזרח התיכון.

עומר זולפו ליבנלי הוא סופר מצליח בטורקיה ומלחין שיצירותיו הוקלטו על ידי התזמורת הסימפונית של לונדון. הוא ישב בכלא ויצא לגלות בשל פעילותו הפוליטית וכשחזר הקים את תנועת השלום הטורקית-כורדית, תנועת שלום טורקית-יוונית ועוד. ב-2002 נבחר לפרלמנט הטורקי.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר