ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


בראוו שתיים אפס

עיון --> צבא וביטחון
מחבר: אנדי מקנב
הוצאה: כתר
שנת ההוצאה: 1993
סוג כריכה: רכה


הערות: סיפורה האמיתי של יחידת קומנדו בריטית מאחורי הקווים העיראקיים במלחמת המפרץ
"בראוו שתיים אפס" מביא את סיפורה האמיתי, עוצר הנשימה, של יחידת קומנדו בריטית קטנה שפעלה בצפון עיראק בעת מלחמת המפרץ. זהו סיפור של עורמה, תושייה מדהימה ותוקפנות - המאפיינות כל - כך את לוחמי הכח האווירי המיוחד (SAS). סיפורה של היחידה הזו, שלחבריה מספר הצל"שים הרב ביותר שניתן ליחידה כלשהי בצבא הבריטי במאה העשרים, הוא תיעוד של אומץ לב וכוח עמידה על אנושיים ושל הומור שחור במצב בלתי אפשרי.
בליל ה - 22 בינואר 1991, בשדה תעופה נידח בערב הסעודית, בחסות החשיכה ובחשאיות מוחלטת, עלו שמונה חיילים מרג'ימנט הכוח האווירי המיוחד על מסוק שנועד להנחיתם עמוק מאחורי קווי האויב. משימתם, בפיקודו של סמל אנדי מקנב, היתה לנתק את ערוץ התקשורת התת - קרקעי בין בגדד לצפון - מערב עיראק, לחפש משגרי סקאדים ניידים ולהשמידם קודם שהתקפות הסקאדים יכפו על ישראל להיכנס למלחמה. אות הקריאה שלהם היה: בראוו שתיים אפס.
כל חייל נשא על גבו ציוד שמשקלו כמעט מאה קילוגרמים. הם הלכו ברגל עשרים קילומטרים במדבר שטוח, כדי להגיע ליעדם ולמצוא מקום מסתור לפני עלות השחר. כעבור יומיים נחשפו, והעיראקים תקפו אותם בכוח שריון. לאחר קרב אש אכזרי נאלץ הפטרול לברוח ולהתחמק ברגל לגבול סוריה, מאה ועשרים קילומטרים מצפון - מערב. בלילה הראשון, בחשיכה מוחלטת ובמזג אוויר קר די הצורך להקפיא דלק דיזל, צעדו שמונים וחמישה קילומטרים - יותר משני מרתונים. בימים הנואשים שלאחר מכן, מוכי היפותרמיה ופצועים, נלחמו מול רבים מהם. ארבעה נשבו, שלושה נהרגו, ואחד הצליח להימלט לסוריה. אבל בדרכם הותירו אחריהם מאתיים וחמישים עיראקים מתים ופצועים. אשר לאנדי מקנב והניצולים האחרים - הם הועברו לבגדד, ושם עונו באכזריות שאפילו האימונים האינטסיביים בכוח האווירי המיוחד לא הכינו אותם לקראתה. הספר "בראוו שתיים אפס" היה לרב מכר בבריטניה ובארצות הברית, ואין ספק שייכנס לקלסיקה של ספרות המלחמה.

אנדי מקנב התגייס לצבא היבשה הבריטי בנערותו. ב - 1984 הצטרף לרג'ימנט ה - 22 של הכוח האווירי המיוחד, ומאז השתתף בפעולות בכל רחבי העולם. במלחמת המפרץ פיקד על בראוו שתיים אפס, פטרול ש"ייזכר לעד בתולדות הרג'ימנט" כדברי מפקד הרג'ימנט. שישה חודשים לאחר שחרורו מהכלא בעיראק, חזר אנדי מקנב לשירות פעיל. הוא השתחרר מהכוח האווירי המיוחד בפברואר 1993
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר