ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


ספר החול

סיפורת --> תירגום
מחבר: חורחה בורחס
הוצאה: כתר
שנת ההוצאה: 1982
סוג כריכה: רכה


הוצאת "כתר" שמחה להגיש בזה לקורא העברי את קובץ סיפוריו של חורחה לואיס בורחס, גדול סופרי ארגנטינה, אשר בצד עמיתים דרום-אמריקניים אחרים קבע ליבשת זאת מקום של כבוד בספרות בת זמננו.

וכך מתאר בורחס את ספרו זה: "הספר מכיל שלושה-עשר סיפורים. המספר הוא מקרי או גורלי – שתי המילים בהחלט נרדפות כאן – אך לא מאגי. אם מכל כתביי היה עליי להציל אחד בלבד, הייתי מציל את הסיפור 'הקונגרס', שהוא בעת ובעונה אחת האוטוביוגרפי ביותר והפנטסטי שבכולם. כמו כן, לא אסתיר את יחסי המיוחד לסיפור 'ספר החול'. יש בספר גם סיפור אהבה, סיפור 'פסיכולוגי' וסיפור עלילה, המתאר אפיזודה דרמטית בתולדות הרפובליקות שבכאן..." ואכן, בסיפורי קובץ זה ימצא הקורא את כל מרכיבי עולם-מחשבתו וכל קסמי סגנונו המטפורי המיוחד של בורחס במיטבם, סובבים בעולם דמיוני מוזר, שאין כמחבר זה היודע להסוותו בנופי המציאות הריאלית – אולי משום שהגבולות בין דמיון למציאות הם כה עבירים בתודעתו.

העולם הפנטסטי בסיפורי בורחס חופשי מחוקי הזמן והחלל, המעיקים על המחשבה האנושית ומגבילים אותה. כתוצאה מהחופש הבלתי-מוגבל הזה מאבדים האנשים, המקומות וההתרחשויות את הממדים הכובלים אותם בכבלי החד-פעמיות, והם פורצים לעבר מרחבים המשרים עלינו אווירה חלומית וקסומה.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר