ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


כשפילים בוכים

עיון --> סביבה וטבע
מחבר: ג'פרי מאסון
מחבר נוסף: סוזן מקארתי
הוצאה: מחברות לספרות
שנת ההוצאה: 1996
סוג כריכה: רכה


הערות: חיי הרגש של בעלי-החיים
"זהו לא רק ספר חשוב, זה ספר נפלא! לו יכלו החיות לקרוא היו מתמלאות שמחה והכרת תודה למחברים – בדיוק כמוני. זהו ספר מלומד, חי וכובש. קיראו אותו בבקשה." ג'יין גודול (מחברת אני והשימפנזה)

כשפילים בוכים הוא הספר הראשון מאז ימי דארווין, שסוקר לעומק את מלוא המידע הקיים באשר לחיי הרגש בממלכת בעלי החיים: אהבה, שמחה, כעס, פחד, בושה, חמלה, בדידות סדורים עם עוד מאות רגשות במסגת פרווקטיבית המציעה הערכה מחדש להתייחסותנו לבעלי-חיים. תפגשו כאן את סירי, הפיל ההודי המהולל שכיכב ברישומיהם של ווילם ואיילין דה-גונינג; את קוקו הגורילה הביישן שהתמחה בשפת סימנים ואוהב לשחק בבובות (רק כשאיש אינו רואה); ואת מייקל, הגורילה שאין להפריע לו בשעה שפבארוטי שר בטלוויזיה; וכן תמצאו את מוז'ה, הנמייה העליזה שרוקדת ואלס עם סנאים; את טוטו השימפנזה שסועד את החוקר שלו שחלה במלריה, ואת אלקס – תוכי אפריקני אפור, שכאשר משאירים אותו במרפאת הווטרינר זועק: "בוא הנה! אני אוהב אותך, אני מצטער. אני רוצה לחזור."

כשפילים בוכים הוא גם תיאור מקיף וממצה של יחסם של בני האדם – מאלפי חיות, בעלי חיות מחמד – ושל הספרות, המיתוס והאגדה אל בעלי-החיים, תיאור שאינו פוסח גם על הצד האפל שביחס זה: עינויים, ניסויים אכזריים, טבח מתוך תאוות בצע ועוד.

ג'פרי מאסון, שספריו בגנות הפסיכותראפיה ולסגור חשבון עם הפסיכואנליזה ("מחברות לספרות") עוררו הדים וסערות בעולם ובארץ, שיתף פעולה בכתיבת ספר זה עם סוזן מקארתי, ביולוגית ועיתונאית. והתוצאה היא ספר קריא מאוד ומהנה, שירתק את כל קוראיו.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר