ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


חפץ תחת השמים

עיון --> יהדות
מחבר: יורם קירש
הוצאה: משכל
שנת ההוצאה: 2014
סוג כריכה: רכה


הערות: תכלית החיים והדרך אל האושר על פי ספר קהלת
ספר קהלת, מספרי החוכמה של התנ"ך, הוא יחיד ומיוחד בסגנונו ובדעות המובעות בו. רעיונותיו הנועזים בענייני אמונה ותכלית החיים לא תמיד שיקפו את הזרם המרכזי במסורת היהודית עד כי היו מחכמי ישראל שביקשו שלא לכלול אותו בתנ"ך. בסוף ידוע, ספר קהלת נכלל בין ספרי התנ"ך והצית במקוריותו את מחשבתם של פילוסופים רבים במהלך הדורות, בעיקר בעידן המודרני שבו שאלות קיומיות נעשו מטרידות במיוחד.

חפץ תחת השמים הוא פרי עיון מעשי ופילוסופי כאחד ברעיונותיו של קהלת. חלקו הראשון עוקב אחר ניסיונותיו של קהלת למצוא דרך חיים שתנחיל לו אושר ותכלית. האם אושר כזה הוא אפשרי בעיני קהלת הפסימי? בין דפי הספר מסתתרת תשובה חיובית ככלות הכול, ובצדה ה"מרשם לחיים מאושרים" בעיני קהלת. חלקו השני של הספר חורג מגבולות התנ"ך אל עולם הרוח הכללי ומשווה בין קהלת לבין הוגים אחרים שהתחבטו בשאלת האושר. את הספר חותם נספח מקורי על רוברט פירסיג, מחבר הספר "זן ואמנות אחזקת האופנוע", שבו אפשר אולי לראות מעין "קהלת מודרני".

חפץ תחת השמים הוא ספר לכל מי שחיפוש אחר האושר ותכלית החיים מעסיק אותו. זהו גם ספר המיועד לחובבי תנ"ך, לחובבי פילוסופיה ובוודאי לאלו שחובבים את שניהם.

פרופ' יורם קירש הוא חבר סגל בקבוצת הפיסיקה באוניברסיטה הפתוחה. פרסם מחקרים, מאמרים וספרים בפיסיקה, בהוראת המדעים ובפילוסופיה של המדע. כיהן בוועדות של משרד החינוך ובהנהלת מכון אריקה לנדאו לילדים מחוננים, והיה חוקר אורח ופרופסור אורח באוניברסיטאות בארצות הברית ובבריטניה. בין ספריו: ציידי החלקיקים (עם יובל נאמן), מהפכות בהלכה, היקום על פי הפיסיקה המודרנית ומסע אל האושר.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר