ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


עולמות קרובים רחוקים

סיפורת --> מקור
מחבר: חנוך האופטמן
הוצאה: אוריון
שנת ההוצאה: 2009
סוג כריכה: רכה


קובץ של סיפורים מרתקים, נוגעים ללב ומעוררי מחשבה, השזורים בהומור ובאירוניה מעודנת. הסיפורים מבליטים ממדים של אנושיות חמה, אינטימיות כבושה ביחסים בין בני אדם וחולשות אנושיות לצד עוצמה מעוררת הערצה. הגיבורים חיים בכפר קטן, ותחושה של "עולמות קרובים" - כמעט כמו במשפחה אחת גדולה - נמהלת לתוך המאכלים. להווי של משחקי הקלפים, לשיחות החולין ולחרדה המשותפת לעתיד הילדים. המספר, שהוא גם הילד בחלק מהסיפורים, מספר על מה שראה וחווה אך לא תמיד הבין עד תום, אולם אנו, הקוראים, חשים היטב בנוכחותם של ה"עולמות הרחוקים". שהצלקות שלהם שלא הגלידו שזורות בחיי ההווה ומשמשות מקור להעצמה ולרצון העז לבנות עולם חדש, קרוב ויציב.

"בעט אמן משרטט האופטמן בסיפוריו פכים קטנים בחיי אנשים באחד היישובים בארץ בשנות החמישים; המבוגרים שבאו מ"שם" וילדיהם שנולדו כאן, ואשר חשים בהשפעות עולם העבר על חייהם.
הנוף הנפשי והנוף הריאלי נבנים באמצעות רבדים של מראות, תחושות, ריחות וטעמים. האירועים מתוארים הן בראייה ראשונה ורעננה של ילדים והן בתבונות חיים של"
ד"ר עדינה בר-אל, מבקרת וחוקרת ספרות

חנוך האופטמן, בעל תואר דוקטור בטכנולוגיה חינוכית, מורה ומחנך, יליד 1946, עלה לארץ מפולניה בהיותו בן שלוש עם הוריו, ניצול השואה.
שנות ילדותו עברו עליו בכפר קטן במרכז הארץ, שמרבית יושביו הגיעו לישראל באותה תקופה ובאותן נסיבות. בסיפוריו באה לידי ביטוי בחן ובקלילות התבוננותו כילד וכמתבגר על עולם מיוחד זה.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר