ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


בשבחי האופורטוניזם

עיון --> כלכלה
מחבר: שרגא פ. בירן
הוצאה: משכל
שנת ההוצאה: 2008
סוג כריכה: רכה


הערות: מבוא לתורת ההזדמנויות
מהי הזדמנות? מה גורם לנו להחמיץ אותה? מדוע אנו נרתעים מלנצל אותה? מה הם המחסומים שעלינו לפרוץ כדי שההזדמנות לא תחמוק? מה ביו הזדמנות לבין פוליטיקה, קניין, איכות סביבה וחברה גלובלית?.
אילו אידיאולוגיות מבקשות להסתיר את ההזדמנות מאיתנו ומה מניע את העומדים מאחוריהן? מיהו הדור היצירתי הצומח בעשורים האחרונים ומשכיל לייצר הזדמנויות חדשות במקום להמתין לבואן? האם ניתן להיעזר בתורת ההזדמנויות כדי למגר את העוני בעולם?

“הזדמנות נוצרת ברוחו של האדם החופשי, הרשאי והיכול ליזום, ותקוות ההישגים מניעה אותו לפעול וליצור. ההזדמנות אינה נוצרת מעצמה”.. כך על פי שרגא בירן, משפטן בעל שם, יזם חברתי ואיש שעסקיו חובקי עולם. במבט מפוכח הוא פורש את שאלות היסוד של החברה האנושית, תוקף אותן בניתוח כלכלי ופוליטי, היסטורי ופילוסופי ובתוך כך הוא מפלס דרך חשיבה חדשנית, פתח לתקווה וחלון הזדמנויות.

בעידן שלאחר קריסת האידיאולוגיות הגדולות וההתפכחות מאשלייתן, מתווה הכותב את החלופה האידיאולוגית של תורת ההזדמנויות, הנותנות כבוד לפרט, ליכולתו ולמקומו בחברה ובעולם. ההתבוננות הרעננה שהספר מציע, תעוזתו האינטלקטואלית ומעופו החברתי, הופכים אותו למדריך רב חשיבות לקורא הסקרן והמשכיל.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר