ספרים לפי קטגוריות ספרים באנגלית רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


תוגותיו של אמריקאי

סיפורת --> תירגום
מחבר: סירי הוסטוודט
הוצאה: מודן
שנת ההוצאה: 2008
סוג כריכה: רכה


אריק דווידסן ואחותו אינגה, בנים למהגרים נורווגים, חוזרים למחוז ילדותם במינסוטה לעבור על חפציו של אביהם שנפטר. שניהם בשנות החמישים לחייהם; הגשמת החלום האמריקאי בניו־יורק, כבר מזמן מאחוריהם.
הוא – פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי מצליח שהתגרש לאחרונה, היא – פילוסופית בעלת שם, שהתאלמנה מסופר ותסריטאי ידוע ואם לנערה מתבגרת.

האובדן הכפול שחווים שניהם, הן של המסגרת הזוגית והן של האב, בוקע סדקים בעולמם. הם מגלים שאביהם היה כנראה עד לרצח, עיתונאית רודפת שערוריות מטרידה את אינגה ובתה ואריק מתאהב באישה צעירה שאינה משיבה לו אהבה.

כפסיכואנליטיקאי, אריק נמנע מלפנות לאותו מחוז מעורפל הקרוי ´עתיד´, המאוכלס בעיקר בשאיפות ופחדים. הוא מעדיף להתמקד במה שהוא יודע לעשות הכי טוב: לפנות לעבר, ולתהות באופן אינטליגנטי ומעמיק ובנימה סקנדינבית-מלנכולית משהו, על פניה השונות של האמת, על טירוף ושפיות, על היחסים בין אמנות ומציאות ועל מצוקותיו של האדם המודרני בעולם שהחסד ניטל ממנו. כך, צעד צעד, עד שיניח על משכבם בשלום, שאלות, חלומות, יחסים, תקוות ופחדים.

דומה שאין מתאימה מסירי הוסטוודט, שזכתה לשבחים על כתיבתה הצלולה והמדויקת, לעסוק בנושאים אלו ולהעניק לקורא חוויה עמוקה של הצצה אינטימית, אמיתית וכנה לנפשו של האדם. ספרה הקודם של הוסטוודט, "אשר אהבתי", ראה אור בעברית בהוצאת מודן. הוסטוודט (1955) סופרת ומשוררת אמריקאית ממוצא נורווגי, מתגוררת בברוקלין ניו יורק עם בעלה הסופר פול אוסטר.

תוגותיו של אמריקאי מאת סירי הוסטוודט בהוצאת מודן, מאנגלית: דורית בריל-פולק, על העטיפה: ציור פורטרט עצמי אדוארד הופר.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר