ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


אני הלנה המופקרת

סיפורת --> תירגום
מחבר: פרנצ'סקה פטריצו
הוצאה: כנרת זמורה ביתן
שנת ההוצאה: 2012
סוג כריכה: רכה


קוראים לי הלנה, נולדתי בספרטה, אבל עזבתי אותה בעקבות האהבה. אמרו שאני היפה בנשים. מהמעט שהיה לי, מכל מה שאבד לי, המוזות כבר רוקחות אגדות. אגדות מתעתעות. הן לא היו שם, דרך אגב. אני הייתי.

במיתולוגיה היוונית נודעה הלנה כיפה בנשים, והיתה אשתו של מלך ספרטה, מינלאוס. אלא שפאריס, נסיך טרויה, חמד אותה, וחטיפתה הביאה לפרוץ מלחמת טרויה. אבל להלנה גיבורת רומן זה יש אמת אחרת, ואת האמת הזאת רוקמת פרנצ'סקה במלאכת מחשבת מרתקת וחודרת למעמקי הנפש. ואנו צוללים איתה בהשתאות לעולם של מאבקים ויצרים.

ברומן סוחף זה נותנת פרנצ'סקה קול להלנה עצמה, דמות בשר ודם, שבמקום להיות קורבן של יופיה ומעמדה מעזה להפר את כל הכללים והאיסורים החלים עליה. ולהיחשב למופקרת ולבוגדנית שדינה מוות. כך, מדמות אגדית ומשנית בערש התרבות המערבית, שכל תפקידה להיות כלי שרת ותרוץ למלחמת הכל בכל, הופכת הלנה לגיבורה מסעירה וגדולה מהחיים, סמל לאישה של כל הזמנים, זו שמוותרת על כוח, מעמד ומנעמי העולם החומרי, ובוחרת ללכת אחר ליבה. אני הלנה המופקרת הוא פריצת דרך מרהיבה של סופרת צעירה, בת תשע עשרה בלבד, ורב מכר ענק באיטליה. הוא נמכר לכאחת עשרה מדינות ועומד להפוך למחזה ולסרט ולקולנוע.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר