ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


גנב החלומות

סיפורת --> מקור
מחבר: יפתח אלוני
הוצאה: משכל
שנת ההוצאה: 2009
סוג כריכה: רכה


"אני גנב של זיכרונות. זו דרך החיים. לגנוב התרחשויות, מעשים, רגשות, ולהפוך אותם לשלי, לחלק ממני, ממי שאני וממה שטמון ומוצפן בזיכרון שלי."
טבת הוא אדם שמרכיב לעצמו מסכות מפיסות זיכרון שהוא גונב מאחרים והופך אותן לשלו. חיי החברים שמלווים אותו מאז ילדותו הם מאגר של זכרונות, חלומות ותשוקות שבו הוא עושה שימוש לצרכיו. הוא מתקרב אליהם עד שכבר אין כל הבדל בינו לבינם ונוטש כשנמאס לו, כאילו היו ספרים שמסמנים בהם משפטים, תולשים מתוכם דפים ומניחים את השארית על כוננית נשכחת.

גנב החלומות הוא ספר יוצא דופן הן במבנהו והן במרקמיו ובעומקיו הספרותיים - שילוב סוחף ומסקרן, היפנוטי ממש, בין מונודרמה, פרוזה ופיוט במיטבם. השיוט הדינמי בין עולמותיהם של אנשים, הפורשים ומשסעים את לוז נשמתם כדי להתחבר מחדש וטוב יותר אל המשך מסעם, לא ישאיר אף קורא מחוץ לדפי הספר.

גנב החלומות הוא קולאז´ של מונולוגים ושיחות מפי תשע דמויות, החושפות בהתנהלותן כמיהה עד כאב לתשוקה - זו שחומקת מהבית כשאיש אינו שם לב, ומותירה בנו געגוע עז.

יפתח אלוני הוא ארכיטקט ומשוטט החוקר מושגים פילוסופיים של חשיבה נוודית. שותף, מייסד ועורך ראשי של "בלוק", כתב עת אורבני רב-תחומי. גנב החלומות הוא ספרו הראשון.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר