ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


נפוליאון

ביוגראפיות --> תירגום
מחבר: וינסנט קרונין
הוצאה: קרני
שנת ההוצאה: 1991
סוג כריכה: קשה


ההיסטוריון והסופר וינסנט קרונין מקדים בשאלה – ובתשובה – למה עוד ביוגרפיה אחת של נפוליאון בונאפארטה?

יש בספר פחות נביחות תותחים – כותב קרונין – כי זו ביוגרפיה של האיש ולא היסטוריה של התקופה הנפוליאונית. אני מאמין כי תפקידה של ביוגרפיה לעסוק באותם אירועים השופכים אור על הדמות, ולא המתרחש בשדה הקרב, דווקא מאפשר לעמוד על איפיוניו המגוונים ומורכבותו של האדם. ואף שאני מסתכן ביומרה, עלי לציין כי ברוב הספרים שנכתבו על נפוליאון מצאתי תיאורי אש ותמרות עשן, ניתוחי מהלכי מלחמה ותיאוריו של המצביא אבל לא הצלחתי למצוא אדם אמיתי, שלם, חי ונושם.

במיזוג חינני של כישרון סיפור ושל ידע מעמיק במקורות ההיסטוריים, נופח המחבר חיים חדשים בנודע שבכל הצרפתים. מתוך עוצמת הסיפור מגיח, בראש ובראשונה, דיוקנו של נפוליאון האיש שקרונין הצליח לחדור אל תוך נפשו. גם בין גדולי האנושות לא רבים הטביעו חותם אישי נחרץ כמו נפוליאון ובספר מצטיירים במפורט דמותו של האיש, השפעתו על מבנה המדינה, על אירופה, הרפורמות שהנהיג, טעמו בספרות, ידידיו ויריביו, יחסיו עם נשים וכמובן סיפור המדהים, האכזרי וגם הטראגי של עלייתו המטאורית, ניצחונותיו המזהירים והתבוסה הסופית.

וינסנט קרונין, סופר בן סופר, נולד באנגליה ב-1924 ולמד בהרווארד ובאוקספורד. חי שבע שנים בצרפת ונשא צרפתיה לאישה. כתב ספרים רבים על ההיסטוריה והתרבות של אירופה, זכה בפרסים ספרותיים. ספריו תורגמו ללשונות רבות.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר