ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


מאדאם דה פומפדור

ביוגראפיות --> תירגום
מחבר: כריסטין פוויט אלגרנט
הוצאה: מטר
שנת ההוצאה: 2003
סוג כריכה: רכה


הערות: הפילגש של צרפת
ביוגרפיה מרתקת זו של פילגשו האגדית של מלך צרפת לואי החמישה-עשר, מעניקה לקוראים מבט דרמטי על חייה של אחת הנשים המקסימות, החזקות ומעוררות היראה שהופיעו על בימת ההיסטוריה.
כריסטין פוויט אלגרנט מציגה ביוגרפיה של מאדאם דה פומפדור, העוקבת אחרי קורות חייה של אישה מדהימה ללא ספק, מההתחלה הצנועה עד להיותה השליטה הבלתי מעורערת של ארמון ורסאי.
את עלילת הספר עשירת הרבדים טוותה אלגרנט בביטחון הנשען על ידע מרשים, וביד אמן היא מתארת את האירועים הדרמטיים שסימנו את חייה של מאדאם דה פומפדור במהלך המאה השמונה-עשרה. חייה של ז'אן-אנטואנט פואסון, שנועדה מילדות להיות פילגשו של איש עשיר, ידעו תהפוכות - מנישואי נוחות לגובה מסים פריסאי עד למעורבות הדוקה בחיי העילית הכלכלית של צרפת - לפני שכבשה את לבו של המלך בכבודו ובעצמו וזכתה להכרה כ-maitresse declaree, הפילגש הרשמית שלו.
אף-על-פי שהורגלו למערכות היחסים שניהל המלך מחוץ לנישואים, היו אנשי החצר המומים לנוכח עלייתה המהירה אל הצמרת של מדמואזל פואסון השאפתנית. הנערה החדשה בארמון ביססה את מעמדה במהירות כאשת הסוד היחידה של המלך, ובהמשך כיועצת שאין בלתה לענייני ניהול המדינה.
אלגרנט מובילה את הקוראים אל חדרי החדרים של ארמון ורסאי ומעניקה לנו הצצה אל התושייה והנחישות שבאמצעותן ניהלה חביבת המלך באופן ממולח את חיי החצר. היא גם מתארת את השפעתה של מאדאם דה פומפדור על כל קשת חיי האמנות והפוליטיקה של אותה תקופה, כולל יחסיה עם המובילים שבאנשי תקופת ההארה הצרפתית: וולטיר, רוסו ודידרו.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר