ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


להיות או לא להיות שייקספיר

ביוגראפיות --> תירגום
מחבר: סטיבן גרינבלט
הוצאה: ספרי עליית הגג
שנת ההוצאה: 2010
סוג כריכה: רכה


"סוף סוף נמצא ספר כערכו של שייקספיר: ספר מבריק שכמו נכתב על-ידי עד ראייה, שמבין כיצד מחזאי נוטל את חומרי חייו ועולמו והופך אותם לתיאטרון".
- המחזאי צ'רלס מי

איש צעיר מעיר שדה קטנה, בלי נכסים משלו, בלי קשרים משפחתיים עם בעלי-השפעה ובלי השכלה אוניברסיטאית, עוקר ללונדון לקראת סוף המאה ה-16 ובתוך זמן קצר להדהים נעשה למחזאי הגדול ביותר לא רק של תקופתו, אלא בכל הזמנים. יצירותיו קוסמות למשכילים ולבורים, לעירוניים אנשי העולם הגדול ולתושבי ערי השדה המבקרים בתיאטרון לראשונה בחייהם. הוא מביא את הקהל שלו לידי צחוק ובכי; הוא הופך פוליטיקה לשירה; הוא מערבב בלי חשבון ליצנות וולגרית עם דקות-הבחנה פילוסופית. איך אפשר להסביר הישג בסדר-גודל כזה? איך הפך שייקספיר להיות שייקספיר?

סטיבן גרינבלט מאפשר לנו לראות, לשמוע ולהרגיש כיצד נער רגיש ומוכשר להפליא, המוקף במארג העשיר של החיים האליזבתניים - חיים מלאי דרמות ומופעים תיאטרוניים, אך גם גדושים באכזריות ובסכנה - הצליח להפוך לגדול המחזאים בעולם. בצויד בעושר עצום של ידע, וגם בכישרון לברור בין הטפל לעיקר, גרינבלט מוסיף לכל מחזה של שייקספיר ניצוץ של הארה, וכך מאפשר לנו לחוות מחדש את המחזות הדגולים הללו כאילו זו בשבילנו הפעם הראשונה שאנחנו קוראים אותם.

להיות או לא להיות שייקספיר הוא ספר מרתק לא רק לכל מעריציו של שייקספיר, אלא לכל חובב תיאטרון - ובעצם לכל איש תרבות.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר