ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


טירת מאלוויל

פנטזיה ומדע בדיוני --> תירגום
מחבר: רובר מרל
הוצאה: מעריב
שנת ההוצאה: 1983
סוג כריכה: רכה


במרתפה של טירה עתיקה, אי שם בדרום צרפת, קומץ חברים מילדות. עמנואל קונט, בעלי הטירה, מושך יין מחבית וממלא בקבוקים, שעה שחבריו דנים עמו בסוגייה המעסיקה אותם יותר מכול באותם ימים: הבחירות המקומיות הממשמשות ובאות, ובתוכניתם לכבוד את מועצת הכפר הקטןן מאלז'אק. לפתע כבה האור במרתף. כך, בדרך פרוזאית מאין כמוה, ביום שחל כל כלו בשגרה, בא לא קצו העולם. שואה נימטת בחטף על האדמה. ובמיקרוקוסמוס של האזור, כפרים ועיירות נחרבים, הטבע כולו עולה באש, האוכלוסייה נכחדת.
קומץ הניצולים במרתפה העמוק של הטירה, שצוק מגונן עליה מפני סופת-אש, מתחיל חיים ידשים. הבטחת הקיום. ארגון מתכונת חברתית חדשה, קיבוצית, שבטית, על כל השאלות המהותיות המתעוררות לפתע, ושלפנים נחשבו כמוסכמות וכמובנות מאליהן. כינון עולם חדש, שמעת לעת פולשים לתוכו אויביו העיקשים ביותר של האדם: בני אדם אחרים, ניצולים אחרים, שאף שאיפה אחת להם, להשלים את מלאכת ההשמד וההרס.
טירת מאלוויל אינו ספר מדע בדיוני. הוא בראש ובראשונה רומאן מרתק ויחיד במינו, סיפור הרפתקאות המשלב בתוכו צפייה חסרת אשליות באדם ובחברה האנושית, ואך על פי כןהוא רווי אופטימיות ואמונה במין האנושי וביכולתו לשרוד ולהתקיים.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר