ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


ההגרלה

סיפורת --> תירגום
מחבר: פטרישיה ווד
מחבר נוסף: יהודה ליטני
הוצאה: כתר
שנת ההוצאה: 2009
סוג כריכה: רכה


"שמי פרי מ´ קרנדל ואני לא מפגר. סבתא תמיד אמרה לי שהאות מ´ בשם שלי מייצגת מזל... יש לי הרבה מזל... ואני יודע את זה כי זכיתי בשנים עשר מיליון דולר בהגרלת הלוטו של מדינת וושינגטון."
כך נפתח סיפורו של פרי קרנדל, גיבור הספר ההגרלה. קרנדל הוא מין פורסט גאמפ שמנת המשכל שלו גבוהה בנקודה אחת בלבד ממנת המשכל של מי שמוגדר מפגר בשכלו. נקודה אחת בלבד - והמון נחישות, אופטימיות, אמונה ואהבה, העומדות בבסיס ההכרה הטבועה בו שלמרות הכול יש לו זכות קיום בעולם.
ההגרלה הוא סיפור מרגש על אדם שכל בני משפחתו התנערו ממנו, חוץ מסבתו שטיפלה בו עד מותה ונטעה בו את האמונה בעצמו וביכולתו. עולמו משתנה באחת כשהוא נהפך למיליונר לוטו. בגלל טוב לבו ותמימותו הוא משמש טרף קל לבני משפחתו תאבי הבצע, אך לצדו עומדים חברו הטוב קית´, מעסיקו גרי ומושא אהבתו, צ´רי.
דרך עיניו של פרי, המתבוננותב עולם במבט ישיר ותם, מציגה הסופרת האמריקנית פטרישיה ווד תמונה מפוכחת של החברה האנושית ושל נפש האדם, ואמירות נוקבות על התא המשפחתי, על כוחו ההרסני של הכסף ועל משמעותה של חברות אמת.
ההגרלה הוא ספרה הראשון של ווד, המתגוררת עם בעלה על מפרשית בהוואי.

"אני אוהב את ההגרלה כי הוא הרבה יותר מסיפור של התעשרות פתאומית המשפיעה על נפשו של אדם שפוט. זהו סיפור על אירוע רב עוצמה המשפיע על אנשים רבים, על חבריו של הזוכה ובעיקר על הקורא." - פול ת´רו, סופר ועיתונאי
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר