ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


נשים בתמונות

סיפורת --> תירגום
מחבר: שיוון פרקינסון
מחבר נוסף: נילי רעם
הוצאה: פן
שנת ההוצאה: 2011
סוג כריכה: רכה


בשלהי המאה התשע-עשרה, מארי, סטודנטית צעירה ויפהפייה, מגיעה לפריז מקופנהגן מלאת התרגשות ותשוקה להיות ציירת. עד מהרה היא מוצאת את עצמה מוקפת אמנים בבתי קפה הומים, ונסחפת לתוך עולם צבעוני ושוקק חיים של פילגשים וניאופים, ציורים וחדרי סטודיו פריזאיים. בסופו של דבר היא נתקלת בסוורין קרויר, שהיה מן הבולטים שבציירי סקנדינביה. קרויר השתייך ל"ציירי סקֶייֶן", עיירת חוף בצפון דנמרק, שהנוף והאור המיוחד שלה משכו אליה ציירים רבים שביקשו לצייר באוויר הפתוח בהשפעת האימפרסיוניסטים הצרפתים. ציירים אלה חילקו את זמנם בין קופנהגן לסקיין, ונסעו לפריז לעתים קרובות.

מארי הצטרפה לחבורה והתיידדה עם הציירת אנה אנקר. היא נחשפה לחייהן של נשות ציירי סקיין, שבניגוד לאנה חיו בדרך כלל בצל בעליהן, שימשו להם מודליסטיות וגידלו את הילדים. בפני מארי, כמו בפני יתר הנשים, ניצבה השאלה אם היא רוצה להיות יותר מאשר אישה בתמונה.

שיוון פרקינסון, כלת הפרס לספרות ילדים של אירלנד, פרסמה עד היום כעשרים ספרים שתורגמו לשפות רבות וזיכו אותה בפרסים רבים. נשים בתמונות, ספרה השני למבוגרים, מבוסס על דמויות אמיתיות מסצינת הציור הסקנדינבי, אשר ביקשו להשתחרר מהמסורות הנוקשות של האקדמיות המלכותיות לטובת המגמות המודרניות שספגו בפריז. באמצעות סיפורה של מארי, משרטטת פרקינסון את החברויות, האינטריגות, הרומנים והנופים שהיו הבסיס והרקע לציוריהם של סרווין קרויר ואחרים.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר