ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


מפת הגוף

סיפורת --> מקור
מחבר: יאיר אלדן
מחבר נוסף: נילי רעם
הוצאה: משכל
שנת ההוצאה: 2011
סוג כריכה: רכה


ISBN: 9789655453577
פחד וקרבה, תשוקה וסלידה, אהבה ושנאה, גלות וגאולה – אלה הם הרגשות הקיצוניים הרוקמים את עלילת הספר העוצמתי הזה, החודר לעומקן של מערכות יחסים מרתקות וסבוכות. זהו ספר על קשרים שנוצרים בין אנשים, בצורות ובתבניות שונות, בין גבר לגבר, בין אשה לגבר, בין אם לבתה, בין אב לבנו, ובין אדם למקום.

מפת הגוף הנו ספר מעורר, מתסיס, שקריאתו מצליחה לפרום את התשובות השגורות שמציעה התרבות למשברים העולים ממערכות יחסים. כל אחת מהדמויות עסוקה ללא הפוגה בקשר שבו היא נתונה ובדילמות העולות ממנו: איך מתנתקים אחרי חיבור נפשי עמוק? איך סולחים על נטישה? מה המרחק הנכון בין אנשים? מה מקומם של הגוף והתשוקה? עד כמה אדם זקוק לזולתו על מנת לחיות? ועוד יותר – האם אורבת סכנה לאדם בעצם קיומו של הזולת?

מפת הגוף עוסק במושג "בית". מה יוצר בית, המקום הפיסי ותחושת הביטחון שהוא משרה או הרגשות שהוא מעורר. גיבורי הרומן כולם כמהים לארבעה קירות, לקהילה, לאדם אחר או לאלוהים שיעניק מזור לנפשם וייטע בהם ביטחון. לעתים הם משתמשים בכוח על מנת לממש כמיהה זו ולעתים הם מוותרים או מפנים את התסכול כלפי עצמם. אלה כאלה מסרבים לקבל את המציאות כפי שהיא, סירוב העומד בבסיס הווייתם.

שמו של הרומן מרמז על חוסר היכולת להפריד בין הפוליטי ובין האישי, בין הגוף ובין הנפש. ואולם גיבורי הספר, כל אחד בדרכו, נלחמים בהנחה זו וחותרים אל עולם רומנטי שבו קשר הוא מפגש נשמות בלתי תלוי בהנחות תרבותיות, בשיח או במגדר. כל הנשמות הללו מתנקזות במפת הגוף לירושלים – העיר שהפוליטי והאישי, העבר וההווה והקודש והחול משמשים ברחובותיה, כמו גם בגיבורי הרומן, בערבוביה המטריפה את הדעת.

מפת הגוף הוא ספר נועז, בוטה, חף מקלישאות, שעלילתו מתרחשת בתוך אחד מהפצעים העמוקים ביותר שנוצרו בגוף החברה הישראלית . יאיר אלדן יליד ירושלים 1973, מצליח ליצור כבר בספרו הראשון חוויית קריאה עוצמתית, סוערת ועמוקה, הנשארת עם הקורא זמן רב.
- דב אלבוים
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר