ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


חף מפשע

סיפורת --> תירגום
מחבר: דיוויד סאלאי
מחבר נוסף: אסף גברון
הוצאה: כתר
שנת ההוצאה: 2010
סוג כריכה: רכה


ISBN: 9789650718220
ברית המועצות, 1948. אלכסנדר, סוכן מ-ג-ב (לימים הק-ג-ב), נשלח למרפאה פסיכיאטרית מרוחקת כדי לחקור את אחד המאושפזים, בעבר מוזיקאי מחונן שנחשב למת וכיום פצוע מלחמה שאיבד את הזיכרון.

1972. על רקע התחממות היחסים עם המערב, בקיץ של ביקור ניקסון במוסקווה, של אליפות השחמט בין בובי פישר לבוריס ספאסקי ושל רצח הספורטאים במינכן, אלכסנדר, רדוף מאורעות העבר ואי-הוודאות של ההווה, מעלה על הכתב את זיכרונותיו מפרשת יודין. הוא מגולל סיפור שיש בו נאמנות ובגידה, אהבה ומחילה - לאישה, לאח ולמדינה.

אלכסנדר, אדם מן השורה, מנסה לגשר בין מצפונו לבין נאמנותו לחזון הפוליטי שהוא מאמין בו בכל לבו. בליריות שקטה, המתרחקת מתיאורים של זוועות המשטר הטוטליטרי ומתמקדת בחיי היומיום במדינה הקומוניסטית, הוא בונה פסיפס של חיים שהוחמצו דווקא בגלל אמונה באידיאלים נשגבים וחתירה אל האושר הפשוט.
חף מפשע הוא ספרו השני של דייוויד סאלאי הבריטי, זוכה פרס בטי טראסק, שעליו נכתב ב"אוֹבּזֶרוֶור" כי "יצר דמות יוצאת דופן: איש ק-ג-ב שגם אתם יכולתם להכיר - אולי אפילו להיות. כמו ב'חיים של אחרים' וב'שמש בוגדנית', זהו תיאור יפהפה ומצמרר של אימה שקטה, אפופת חרטה."
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר