ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


החבשי

סיפורת --> תירגום
מחבר: ז'אן כריסטוף רופין
הוצאה: כנרת
שנת ההוצאה: 2005
סוג כריכה: רכה


החבשי מנסה לפתור חידה מסקרנת בדברי ימי האימפריאליזם: איך אתיופיה – או חבש, כפי שנקראה עד העידן המודרני – הצליחה להתחמק מחיבוקה החונק של אירופה הקתולית ושמרה על עצמאותה עד אמצע המאה ה-19. כדי לפתור את התעלומה, מציג בפנינו ז'אן-כריסטוף רופין מעין "אני אחר" בדוי: ז'אן-באטיסט פונסה, שבשנת 1699 נחשב לרופא ולרוקח המצליח ביותר בקהיר, מזומן אל חצרו של קונסול צרפת ומתבקש לכהן כציר דיפלומטי של המלך לואי הארבע-עשר. כרופא, יוכל פונסה לחדור לחצרו של קיסר חבש ולהעביר לארצו מסר סודי: הצעה להפוך לבעלת בריתה הדתית והפוליטית של צרפת.

פונסה מקבל על עצמו את המשימה, בעיקר בשל יצר ההרפתקנות שלו שאינו יודע שובע. בדרכו הוא חוצה את מדבריות מצרים וסודאן ומעפיל על הרי חבש עד שהוא מגיע לארמון קיסר חבש. הוא מתאהב בבת הקונסול, מתעמת עם התככנות של בן לווייתו הישועי הפנאטי, מטפל במחלת עור טורדנית שממנה סובל קיסר חבש, ולאחר תלאות רבות מתקבל לריאיון הרה אסון אצל מלך צרפת. פונסה מתוודע לתפארתן של אימפריה ותרבות אקזוטיות, והודות לו נחלצת אתיופיה מכיבושה על ידי זרים ומשמרת את המסתורין שלה עד ימינו.

ז'אן-כריסטוף רופין , רופא, היה סגן-נשיא של ארגון "רופאים ללא גבולות" אשר זכה בפרס נובל לשלום לשנת 1999. הוא חי בפריז. החבשי הוא ספרו הראשון.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר