ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


האיש מסנט פטרבורג

בחר קטגוריה --> בחר תת קטגוריה
מחבר: קן פולט
הוצאה: מודן
שנת ההוצאה: 1983
סוג כריכה: קשה


סיפור זה, אף אם לא אירע בפועל, היה עשוי לקרות – עד כדי כך מיטיב המחבר לשלב אותו ברקע האירועים ההיסטוריים של ערב מלחמת העולם הראשונה. מהפכן רוסי חסר-מעצורים מגיע ללונדון, והחלטתו נחושה להרוג נסיך-כתר רוסי, שבא לאנגליה כדי לנהל משא-ומתן על חוזה שיתוף פעולה בין שתי המדינות נגד גרמניה. המהפכן הוא איש קשוח ודבק במטרה, אך יש נקודת תורפה באישיותו – אהבתו למי שהיתה אהובתו בנעוריו וכמעט נישאה לו, ולבתה-בתו הנחשבת בציבור לבתו של לורד אנגלי, שנשא לו את אמה לאשה. סיפור זה מתנהל על רקעה של לונדון מראשית המאה הנוכחית, מטרופולין שהמחבר מיטיב להכירה ולחיותה – על רקע סביבה כפרית שבה מגדל הלורד האנגלי את בתו מאשתו הרוסיה, נערה בעלת אופי חזק וחוש צדק.
פעם אחר פעם מנסה המהפכן הרוסי, הוא האיש מסנט פטרבורג, להתנקש בחיי נסיך הכתר בן ארצו, ופעם אחר פעם מסכל הלורד האנגלי אמיץ הלב את זממו. לבסוף, כשמצליח המהפכן לעשות כן, הוא מאחר את המועד. החוזה בין בריטניה לרוסיה כבר נחתם. וינסטון צ'רצ'יל פוקד לפרסם ברבים שהנסיך הרוסי נהרג בתאונה; והמתנקש הרוסי, שמת בניסיון להציל את בתו מלהישרף חיים, הופך להיות איש שלא היה ולא נברא.
מתח, חן ותיאור נאה של גברים ונשים מציינים את דרך סיפורו של קן פולט, הסופר הבריטי שחיבר את "חוד המחט" (הוסרט והוצג בכל העולם) וספרים אחרים בטרם תורגמו.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר