ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


תקנות בית השיכר

סיפורת --> תירגום
מחבר: ג'ון אירווינג
הוצאה: זמורה ביתן
שנת ההוצאה: 1988
סוג כריכה: קשה


"כאן, בסנט קלאודס, יש לנו רק בעיה אחת. שמה הומר וולס" כך כותב ד"ר ווילבור לארץ' ביומן בית היתומים שהוא מנהל. הילד הומר וולס שונה מכל היתומים שהושארו במקום הדל וחסר החן הזה: הוא לא רוצה לעזוב. אחרי ארבעה ניסיונות מחרידים במשפחות אומנות, ד"ר לארץ' מסכים שיישאר לגור במוסד – בתנאי שיביא תועלת.

זהו סיפורו של הומר – יתום, רופא חסר הסמכה וחסיד נלהב של דיקנס, היוצא לתור את אמריקה ומגיע אל אושֶנוויו ואל חוות התפוחים. הומר לומד שם הרבה דברים חדשים על חופש, ידידות, סרטנים, כללי בית השיכר, רשעות, תכליתו של הדרייב-אין ואהבה. אך הוא מגלה שגם בעולם נעים זה יש צער, ושכללי החיים מורכבים ממה ששיער. סופו שהוא חוזר – ואיך אחרת – אל בית היתומים הישן, שם מזדקן לאיטו ד"ר ווילבור לארץ' הקדוש, שיילד נשים וביצע הפלות הרבה לפני שהחוק והצדק הכירו בצדקתן.

ג'ון אירווינג , סופר, תסריטאי ומתאבק, יליד ניו-המפשייר (1942). ספריו הפכו לרבי-מכר ולסרטים מצליחים. ספרו תקנות בית השיכר נחשב כבר לקלאסיקה של הספרות האמריקנית. "כשמתחשק לי להיות במאי," הוא אומר, "אני כותב ספר חדש." מספריו שהופיעו בזמורה-ביתן: העולם על פי גארפ ומלון ניו-המפשייר.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר