AmHasefer ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


חותם הסולטן
מתח וריגול --> תירגום
מחבר: ג'ני וייט
מטר
2008
רכה

גופתה העירומה של אומנת אנגלייה נשטפת אל גדת מיצר הבוספורוס באיסטנבול העותמאנית ועל צווארה תליון עם חותם הסולטן. עד מהרה מתברר כי האומנת לא מתה בטביעה, אלא נרצחה. רצח של אומנת אנגלייה שטיפלה בילדי ההרמון של הסולטן אינו עניין של מה בכך, והדבר מערער את מרקם היחסים העדין בין ארמון הסולטן ובין שגרירות בריטניה באיסטנבול. המבוכה רבה כאשר עד מהרה מקשרים החוקרים את הרצח הנוכחי לרצח בחניקה של אומנת בריטית אחרת, שנים אחדות קודם לכם, שאיש מעולם לא הצליח לפענח. אבל האם היו אלה רציחות פוליטיות שארמון הסולטן מעורב בהן או פשעים על רקע רומנטי אישי?
קאמיל פחה, שופט במערכת המשפט החילונית החדשה, ממונה על חקירת הרצח, אבל עד מהרה הוא מגלה שהפרשה מסובכת וכי הכוחות שמעורבים בה לא יבחלו באמצעים כדי להשתיק כל מי שיכול לשפוך עליה אור. בד בבד עם חשיפת התעלומה מתוודעים הקוראים לווידויה החושני והמיסטי של ג'אנאן, צעירה מוסלמית בעלת נפש חופשייה, אשר מספרת על קשריה האסורים עם האשה המתה ועם מי שחשוד ברציחתה, ולסדרת מכתבים שכותבת בתו של שגריר בריטניה, שהעניין ההדדי שהיא והשופט מגלים זה בזה שולח אותה לחקור מה יודעות הנשים בהרמון, מעשה שתוצאותיו עלולות להיות הרות אסון.
רומן ביכורים מרתק זה לוקח את הקוראים למסע מרתק אל טורקיה של המאה התשע-עשרה, ואל התשוקות הסותרות המסעירות את נפש האדם. ספר שהוא גם רומן מתח וגם סיפור אהבה מרגש וסוחף. לא תרצו להניח את הספר מהיד עד לסיום עוצר הנשימה ופתרון התעלומה.
"ספר ביכורים מרשים... ג'ני וייט טוותה סיפור מרתק, עשיר ברגשות ועתיר פרטים היסטוריים. היא סוחפת את הקורא למעמקי העושר, היופי והסכנות של האימפריה העותומאנית הדועכת. אני מקווה שהרומן שלה יגיע לקהל שהוא ראוי לו."
טום הרפר, מחבר הספר The Mosaic of shadows
"חותם הסולטן, רומן סבוך ועדין כשטיח טורקי וחושני כמשי על עור הגוף, הוא מבט מלא ידע על חברה במשבר, על דמויותיה המקסימות הלכודות בין מזרח ומערב, בין אסלאם לנצרות וקשורות ברשת של רצח ובגידה שרק בני המזל המעטים יכולים להימלט ממנה."
דיאנה גבלדון
"חותם הסולטן, שעלילתו מתרחשת באיסטנבול במאה התשע-עשרה, הוא חגיגה של אהבה ותשוקה שאינן מכירות בגבולות של תרבות. ג'ני וייט טווה את סיפורה בעדינות, ברצינות ובאהבה, כשם שפילגש בודדה טווה צעיף משי ובו דמויות מילדותה. אפילו זמן רב לאחר הקריאה, נשאר הרומן במחשבות כריחה החזק והנעים של קטורת שניזכר בה מיד כשנרחרח אותה שוב באוויר."
אליף שפאק מחבר הספר The Saint of Incipient Insanities
"כתיבתה של ג'ני וייט נוצצת כחופי הבוספורוס שהיא מעוררת לחיים בפרטים עוצרי נשימה. שני פשעים מיסתוריים מתנגשים בעולם אקזוטי של ג'ינים, פרחי קלֶרוֹדֶנדרוֹן ובֶּלָה-דונָה, עד לפתרון המפתיע. רומן ביכורים מדהים שאי-אפשר להניחו מהיד."
דורה לוי מוסאנן, מחברת הספרים הרמון (בעברית בהוצאת "ארז") ו-Courtesan
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר