ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


תמונה לנגד עיני

סיפורת --> מקור
מחבר: אבנר הולצמן
הוצאה: עם עובד
שנת ההוצאה: 2001
סוג כריכה: רכה


ISBN: 9651315466
הספר תמונה לנגד עיני מורכב מחמש מסות מחקר שהן גם סיפורים אנושיים דוקומנטריים, המבקשים לשחזר במלוא החיוניות כמה פיסות ממרקם החיים היהודיים באירופה במחצית הראשונה של המאה העשרים. כל סיפור כזה נפתח ב"קריאה" רגישה ומדוקדקת של תצלום, המשמש כעין פתח כניסה לעולם המגולם בו. סביב התצלום נארגים מקורות חזותיים, תיעודיים וספרותיים עשירים, המאפשרים להקים לתחייה את תמונת העבר על פרטיה ומכלולה.

שלושה מן הפרקים מאירים מזוויות ייחודיות את עולמם, יצירתם וסביבתם של סופרי מופת עברים. מיכה יוסף ברדיצ'בסקי מצטייר כאן מבעד לתיאור חייה, אישיותה ותפיסותיה של רעייתו-שותפתו רחל, ובתוך כך נחשף לראשונה יומנה האינטימי הגנוז. יוסף חיים ברנר מתואר בלבטי נעוריו ובגישושיו הספרותיים הראשונים, עד להתמקדות באפיזודה דרמטית אחת הממחישה את טיב המהפכה שעמד לחולל עם חבריו בספרות העברית. אורי ניסן גנסין מוצג בחודשי חייו האחרונים והמיוסרים בווארשה, אך עיקר הסיפור עוסק לא בו עצמו אלא בצמיחתה של האגדה סביבו כפי שהיא משתקפת בפרשה המוזרה והטראגית של הקמת מצבה על קברו. שני פרקים נוספים מעוגנים בסיפורי חייהם של הורי המחבר, ילידי עיירות קטנות בפולין בשלהי שנות העשרים, שנעוריהם עברו עליהם, כל אחד בדרכו, במהומת מלחמת העולם השנייה, אבל אין אלה סיפוריהם האישיים בלבד.

רצף הפרקים כולו, על קשרי-הקשרים הנטווים בתוכו, מוליך ממזרח-אירופה של שנת 1900, ערש הספרות העברית המודרנית, דרך שנות החורבן, אל ישראל של ימינו, המרכז החי היחיד של התרבות העברית האמור לשמר גם את נכסי הרוח של דו
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר