ספרים לפי קטגוריות רשימת הספרים באתר דף ניהול למוכר תנאי שימוש צור קשר הרכישות שלי החשבון שלי

עם הספר, רוכשים ספרים בביטחון

[הרשמה]     [התחברות]


מלחמת האזרחים בספרד 1936-1939

עיון --> היסטוריה ופוליטיקה
מחבר: אנטוני ביוור
הוצאה: יבנה
שנת ההוצאה: 2004
סוג כריכה: רכה


תיאור מרתק של מלחמת הגבורה הנואשת שלחמו הרפובליקנים בספרד, ועימם מתנדבים אידיאליסטים מרחבי תבל, נגד הפשיזם המתגבר והולך בשנים 1989 - 1936.
הייתה זו אחת המלחמות הקשות והעקובות מדם של המאה העשרים, והיא שימשה גם זירת ניסויים לסוגי - נשק חדישים ולטקטיקות צבאיות חדשות שנקטו הרוסים, האיטלקים והגרמנים במלחמת - העולם השנייה.

מלחמת האזרחים בספרד, הנקרא כרומאן סוחף ומרתק, נכתב בידי אנטוני ביוור בסגנונו הרהוט, תוך שהוא פורש יריעה אפית רחבה ומרגשת. ביוור מסתמך כאן על מחקרים, ספרי זיכרונות, מסמכים וראיונות רבים ומביא את מקורותיה ההיסטוריים, המדיניים, החברתיים והלאומיים של מלחמת האזרחים בספרד.
הוא סוקר בפירוט את מהלכיה הדרמטיים מאז הקשר שקשרו המורדים הלאומנים על ממשלתה החוקית, הרפובליקנית, של ספרד ביולי 1936, דרך הלחימה האכזרית בין הלאומנים לרפובליקנים בשלוש השנים הבאות וער לתבוסתה הטראגית של הרפובליקה ב - 1939.

מלחמת האזרחים בספרד הייתה נקודת - מפנה מכרעת בתולדות המאה העשרים, גם מבחינה פוליטית וגם בכל הקשור בלחימה ובתורת - המלחמה.
היא אף חרצה את גורלה של ספרד למשך עשרות שנים. מלחמה זו חוללה תופעה ללא - תקדים של התגייסות עשרות אלפי מתנדבים מכל רחבי תבל (גם מקרב היישוב היהודי בארץ - ישראל המנדטורית), שנחלצו לסייע ללוחמים הרפובליקנים במסגרת "הבריגדות הבינלאומיות", על רקע הסיוע הצבאי המאסיווי שהגישו היטלר ומוסוליני לפרנקו.

אנטוני ביוור, מחבר רבי - המכר "סטלינגרד" ו"נפילת ברלין", היה קצין בצבא הבריטי.
בתום שירותו הצבאי התמסר לכתיבת ספרי היסטוריה צבאית וחברתית של המאה העשרים. ספריו זכו בפרסים ספרותיים חשובים ותורגמו ל - 24 שפות ברחבי תבל. כיום הוא מכהן כפרופסור בחוג להיסטוריה באוניברסיטת לונדון.
 
?רוצה לקנות ?רוצה למכור
 
דרג את הספרכתוב ביקורת על הספר